با گذشت چندین ماه از گشایش دهلیز هوایی میان افغانستان و هند انتقال اموال بازرگان‌های هرات از این ولایت آغاز نشده است. شماری از بازرگانان هرات می‌گویند؛ آنان منتظر آغاز پروازهای کارگو و انتقال اموال‌شان به هند هستند اما تا کنون هیچ محموله‌ای از بازرگان‌های افغانستان از این مسیر به هند انتقال نیافته است.

کومار گورو  سرکنسول هند در هرات، می‌گوید: ایجاد دهیلز هوایی میان افغانستان وهند در سال ۲۰۱۷ میلادی سبب گسترش روابط دو کشور شد. گفتگوها برای ایجاد یک دهلیز هوایی میان هرات – دهلی با مقام های ولایت هرات به ویژه محمد آصف رحیمی والی هرات صورت گرفته است، امیدواریم که این گفتگوها نتیجه دهد و ما شاهد گشایش این دریچه در زود ترین زمان ممکن باشیم.

از سویی هم مقام‌ها در اداره مستقل هوانوردی ملکی کشور می‌گویند؛ این نهاد در نظر دارد برای به میان آمدن سهولت بیشتر جهت صادرات اموال بازرگان‌ها از طریق دهلیز هوایی از هرات به دهلی، هنگرهای نگهداری محصولات صادراتی را در میدان هوایی هرات ایجاد کند .

این گفته ها در حالی مطرح می‌شود که بر منبای توافق نامه تجاری میان کشورهای افغانستان وهند؛ قرار است اموال تجاری بازرگان‌های افغانستان با بهای هر کیلو ۲۰ سنت از طریق مسیر هوایی بگونه مستقیم به کشور هندوستان  صادر شود.

https://www.facebook.com/heratpaperfb