طالبان مسلح در ولایت فراه در نبرد با نیروهای دولتی از کودکان زیر سن کار می‌گیرند، فرمانده پولیس این ولایت می‌گوید بتازگی اجساد دو نوجوان عضو گروه طالبان که نبرد با نیروهای امنیتی کشته شده‌اند، در میدان نبرد باقی مانده است.

از سوی هم نیروهای امنیتی عملیات پاکسازی را در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت آغاز کرده‌اند. فضل احمد شیرزاد فرمانده پولیس فراه می‌گوید: همین اکنون نیز عملیات پاکسازی در روستاها و مرکز  فراه جریان دارد.

در همین حال بزرگان قومی فراه در یک نشست از مقام‌های محلی می‌خواهند، نظامیان مستقر در این ولایت را از حالت دفاعی به تهاجمی قرار دهند. به باور بزرگان قومی، نخست باید بین نیروهای امنیتی هماهنگی جدی ایجاد گردد، و سپس  حملات تهاجمی بر مخالفان تفنگدار آغاز شود.

از سویی هم شب گذشته طالبان تفنگدار بر  پاسگاه ها امنیتی ولسوالی شیبکوه این ولایت حمله کرده اند، که در نتیجه آن هشت طالب تفنگدار  کشته و سه تن دیگر زخم برداشته اند.

طالبان در حالی در نبرد های شان در برابر نظامیان افغانستان از کودکان استفاده میکنند، که این مسله جدی نهاد های حامی کودکان و کمیسیون مستقل حقوق بشر کشور را در پی داشته است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb