همزمان با سرد شدن هوا در برخی از ولایت‌های غربی کشور به ویژه ولایت غور، قیمت مواد خوراکی از جمله آرد، برنج، روغن، حبوبات و سبزیجات افزایش یافته است.

شماری از باشنده های این ولایت با ابراز نگرانی از افزایش مواد خوراکی و سوختی می‌گویند: بیکاری و فقر اقتصادی باعث شده تا دیگر به مانند گذشته توان خرید برخی از اقلام مورد نیازشان را نداشته باشند.

آنان تاکید می‌کنند بیکاری، مشکلات اقتصادی، نبود امکانات لازم برای ادامه زندگی ، خرابی جاده ها و بد مسیری این ولایت به دیگر ولایات یکی دیگر از مشکلات‌شان است.

در همین حال مسوولان محلی در این ولایت با تایید گرانی قیمت مواد خوراکی و سوختی می‌گویند: خشکسالی، مسدود بودن راه‌های مواصلاتی و اخاذی غیرقانونی برخی از افراد از موترهای  باربری در مسیر شاهراه‌ها  از دلایلی است که باعث افزایش نرخ‌ها در این ولایت  شده است.

این در حالیست که همه ساله با سرد شدن هوا در ولایت غور قیمت مواد سوختی و غذایی در شهر و ولسوالی این ولایت افزایش پیدا می‌کند. ریزش پی هم برف و باران در اکثر زمستان‌ها راه‌های مواصلاتی تمام ولسوالی‌ها به مرکز را مسدود می‌کند و این مسله باعث گرانی مواد مورد نیاز باشندگان ولسوالی‌های این ولایت می‌گردد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb