شش سرباز پولیس ملی در جریان  درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در ولسوالی قادس جان باختند و دو تن دیگر زخمی برداشته اند. عبدالرووف ” تاج ” فرمانده پولیس بادغیس با تایید این رویداد میگوید: در این درگیری چهار طالب مسلح نیز کشته وسه تن دیگرزخم برداشته اند . به گفته تاج طالبان بعد از تصرف پاسگاه پولیس در منطقه گلچین ولسوالی قادس شش میل سلاح را نیز با خود بردند.

مسوولان محلی در ولایت بادغیس میگویند  بیش ازصد نفر از افراد وابسته به گروه طالبان بالای پاسگاه پولیس در روستای گلچین ولسوالی قادس این ولایت حمله کردند. به گفته عبدالروف تاج فرمانده پولیس بادغیس در جریان چندین ساعت درگیری شش سرباز پولیس ملی جان خود را از دست دادند و دو سرباز دیگر زخمی شد. او میگوید طالبان نیز در جریان درگیری متقبل تلفات زیادی شدند.

فرمانده پولیس بادغیس میگوید:طالبان شش میل سلاح را بعد از نبرد با خود بردند و پس از یک ساعت درگیری پاسگاه پولیس مجددا در تصرف نیروهای امنیتی قرار گرفت.

قادس از جمله ولسوالی های ناامن ولایت بادغیس به حساب می آید که در آن طالبان هراز گاهی بر پاسگاه های پولیس حمله ور میشوند و طی سال های پیسن در درگیرها میان طالبان و نیروی های امنیتی صدها تن کشته و زخمی شده اند.

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb