یک فرمانده پولیس محلی در ولایت غور در یک کمین طالبان‌مسلح در ولسوالی تیوره ولایت این ولایت همراه با سه‌تن از نگهبانان خود کشته و پنج تن دیگر از نگهبان‌انش زخمی شده‌اند. از سوی دیگر رئیس شورای ولایتی بادغیس از یک سو قصد جان به سلامت برد اما یک عضو این شورا زخمی شده است.

یک فرمانده پیشین جهادی که از چندی بدین سو در پولیس ملی فعالیت می کرد در ولایت غور در کمین طالبان مسلح با سه تن از افراد تحت امرش کشته و پنج محافظش زخمی شدند. عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور میگوید این رویداد  در روستایی” نیلی” ولسوالی تیوره به وقوع پیوسته است.

به گفته وی زمانیکه این فرمانده جهادی عازم خانه اش بود در آن منطقه از چند جهت مورد حمله مخالفین مسلح دولت قرار میگیرد و سپس جان باخته است.

طالبان مسلح پس از این حمله از محل متواری شده اند و تاکنون کسی به این اتهام بازداشت نشده است. از سوی دیگر رئیس رئیس شورای ولایتی بادغیس مورد سو قصد قرار گرفت.

ظاهر بهاند سخنگوی والی بادغیس میگوید عبدالباسط صارم  در شهر قلعه نو مرکز این ولایت مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت اما جان به سلامت برد. به گفته وی در این رویداد محافظ رئیس شورای ولایتی زخمی شده است.

در چند ماه گذشته چندین حمله بالای فرماندهان جهادی در ولایات غربی افغانستان صورت گرفته است. شماری از کارشناسان میگویند مخالفین مسلح دولت از ضعف حکومت استفاده می کنند و در تلاش ایجاد نا امنی های بیشتر می باشند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb