دو تن از سربازان پولیس سرحدی و یک کارمند زن اداره گمرک هرات از سوی مخالفان مسلح دولت در مسیر شاهراه هرات- اسلام قلعه کشته شدند. این رویداد صبح وقت روز دو شنبه زمانی رخ داد که افراد مسلح این کارمندان دولتی را در منطقه ای احمد آباد ولسوالی کهسان از موتر حامل شان پیاده کرده و تیر باران کردند.

حمله خونین مخالفان مسلح دولت بر کارمندان دولتی در مسیر شاهراه هرات- اسلام قلعه، در این حمله دو تن از سرباران پولیس سرحدی و یک کارمند زن اداره گمرک هرات کشته شدند. مسوولان امنیتی در هرات می گویند: این رویداد صبح وقت روز دو شنبه زمانی رخ داد که افراد مسلح این کارمندان دولتی را در منطقه ای احمد آباد ولسوالی کهسان از موتر حامل شان پیاده کرده و تیر باران کردند.

آنگونه که جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می گوید: تلاش های اداره های امنیتی برای شناسایی و بازداشت عاملان این رویداد جریان دارد.

سخنگوی والی هرات می گوید: این کارمندان دولتی برای رفتن به وظیفه شان از شهر هرات به سوی بندر اسلام قلعه در حرکت بودند. با این حال این مقام دولتی تاکید می کند که، این سه کارمند دولتی بدون هماهنگی و به وسیله موتر شخصی به سوی بندر اسلام قلعه می رفتند. سخنگوی والی هرات می گوید: هیاتی به منظور روشن شدن این قضیه تشکیل شده است.

از سوی دیگر شماری از اعضای شورای ولایتی هرات افزایش ناامنی ها در مسیر شاهراه هرات- اسلام قلعه را نگران کننده می خوانند.

شاهراه هرات- اسلام قلعه یکی از شاهراه های امن در غرب کشور به شمار می رود. روزانه صدها موتر ترانزیتی و مسافربری در این شاهراه تردد می کنند. اما گه­گاهی مخالفان مسلح دولت موترهای دولتی را در این مسیر آماج قرار می دهند.

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb