شانزده تن از مخالفان مسلح دولت در ولایت های هرات و بادغیس سلاح شان را بر زمین گذاشته و به روند صلح پیوسته اند. پیش از این این افراد مسلح در ولسوالی های چشت هرت و آبکمری بادغیس فعالیت های ضد دولتی داشتند. مسوولان محلی در این ولایت های می گویند که این دو گروه از طالبان مسلح با تلاش کارمندان امنیت ملی از جنگ دست کشیده اند.

یک گروه ده نفری از مخالفان مسلح در ولسوالی چشت هرات از جنگ دست کشیده وبه روند صلح پیوستند. این گروه به تحت فرمان  عبدالغفور در ساحۀ دره تخت ولسوالی چشت هرات فعالیت ‌های ضد دولتی داشته است.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می گوید: این افراد با خود نه میل کلاشینکوف و یک میل راکت انداز نیز آورده اند.

در همین حال یک گروه شش نفری از مخالف مسلح دولت در ولایت بادغیس با جنگ افزار های دست داشته شان شامل پروسه صلح این ولایت شده اند. مسوولان محلی در ولایت بادغیس می گویند: این گروه پیش از این در مربوطات ولسوالی قادس درمنطقه کاریزحاجی نظر فعالیت های ضد دولتی داشتند.

محمد انور اسحاق زی  والی ولایت بادغیس می گوید: این شمار از مخالفان مسلح دولت با تلاش کارمندان اداره امنیت ملی این ولایت با پروسه صلح یکجا شده و پیوستن این افراد به دولت، تاثیر مثبتی روی وضعیت امنیتی این ولایت خواهد داشت.

این دو گروه از مخالفان مسلح دولت در حالی در ولایت های هرات و بادغیس به پروسه صلح پیوسته اند که در این اواخر تحرکات طالبان در حوزه غرب کشور افزایش یافته است. آنان همواره با حمله بر پوسته های امنیتی و کارگزاری ماین های کنارجاده ای باعث وارد شدن تلفات بر طرف های درگیر و افراد ملکی می شوند.

 

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb