شش غیر نظامی در انفجار ماین کنار جاده ای در ولسوالی شیب کوه ولایت فراه کشته و شش تن دیگر مجروح شدند.مسوولان در فراه میگویند این غیر نظامی از ولسوالی اناردره بسوی شهر فراه در حال حرکت بودند که در ولسوالی شیب کوه با میان کنار جاده ای روبرو شدند.از سوی دیگر کشتار افراد غیر نظامی در فراه نگرانی جدی فعالین مدنی این ولایت را بر انگیخته است.

در بیست چهار ساعت گذشته هفده غیر نظامی در انفجار ماین های کنار جاده ای کشته و زخمی شدند. در میان این افراد که همه غیر نظامی بودند زنان و اطفال شامل هستند. ناصر مهری سخنگوی والی فراه می گوید: یک ماشین باربری که از ولسوالی اناردره بسوی شهر فراه در حال حرکت بود، در منطقه معین آباد ولسوالی شیب کوه این ولایت با ماین کار گذاری شده از سوی طالبان مسلح برخورد نموده است.به گفته وی در این رویداد شش غیر نظامی کشته و شش تن دیگر زخمی شدند.

کشتار افراد بی گناه در رویدادهای امنیتی و بویژه انفجارات ماین کنار جاده ای فعالان مدنی ولایت فراه را سخت نگران ساخته است.نقیب الله نیکمل فعال مدنی در فراه مسوولین امنیتی را در تامین امنیت باشنده های ولایت فراه ناتوان عنوان می کنند.

افزایش انفجار ماین های کنار جاده ای در ولایت فراه باعث نگرانی باشندگان این ولایت شده است. باشندگان فراه میگویند دولت هیچ توجه ای در زمینه حفظ جان و مال مردم ندارد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb