کار هفت پروژه بزرگ شهرداری هرات به دلیل مشکلات در قراردادها و مسائل مالی به حالت تعلیق درامده است. مسوولان اداره شهرداری هرات می گویند: دوکان های اطراف مسجد جامع بزرگ، آسفالت برخی جاده ها، خریداری وسایط نقلیه و آسفالت جاده های برخی پارک ها از جمله این پروژه ها است. از سوی دیگر مسوولان محلی در هرات می گویند: کار این پروژه ها به دلیل شفاف سازی و جلوگیری از فساد اداری به حالت تعلیق درامده است.

پروژه های نیمه کاره اداره شهرداری هرات، کار هفت پروژه بزرگ این اداره به دلیل مشکلات در قراردادها و بی کیفیت بودن به حالت تعلیق درامده است. مسوولان اداره شهرداری هرات می گویند: این پروژه ها شامل ساخت دوکان های اطراف مسجد جامع بزرگ، آسفالت جاده ها، خریداری وسایط نقلیه، ساخت پارک ملک یار، آسفالت جاده های برخی پارک ها و چند پروژه دیگر می شود.

غلام غوث نیک بین سرپرست اداره شهرداری هرات می گوید: هیاتی به منظور بررسی مشکلات در این پروژه ها به کار آغاز کرده و پس از رفع مشکلات، کار این پروژه ها از سر گرفته خواهد شد.

بی کیفیت بودن کار برخی از پروژه ها نیز از دیگر دلایل به تعلیق درامدن کار این پروژه ها شده است. مسوولان اداره شهرداری هرات تاکید می کنند که یک بار روی قراردادهای این پروژه ها بازنگری می شود. از سوی دیگر مسوولان محلی در هرات می گویند: کار این پروژه ها به دلیل شفاف سازی و جلوگیری از فساد اداری به حالت تعلیق درامده است.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می گوید: اداره محلی این ولایت به منظور تسریع کار پروژه های داخل شهری تلاش می کند.

برخی از پروژه های شهرداری هرات در یک سال اخیر خیلی جنجالی شده است. از جمله تخریب دوکان های اطراف مسجد جامع بزرگ، عقب نشینی جاده مرکزی و اسفالت برخی از جاده های اصلی شهر هرات.

فساد در قراردادها و حیف و میل شدن درصد بلندی از هزینه ای پروژه ها عامل اصلی بی کیفیت بودن کار این پروژه ها خوانده می شود.

https://www.facebook.com/heratpaperfb