یک مرکز صحی به ارزش بیش از بیست وهفت میلیون افغانی در نیمروز ساخته شده است. مسوولان محلی دراین ولایت میگویند این کلینیک صحی در ولسوالی خاشرود این ولایت ساخته شده است که درای بیست بستر میباشد. والی نیمروز میگوید این ساختمان از سوی اداره احیاء وانکشاف دهات این ولایت ساخته شده است که روزانه پذیرای صد تن از بیماران خواهد بود.

این مرکز صحی در مرکز ولسوالی خاشرود و در مسیرشاهراه دلارام – زرنج مرکز این ولایت ساخته شده است. هزینه ساخت این کلینیک از بودجه ریاست احیا و انکشاف دهات نیمروز پرداخت شده است. مسوولان محلی دراین ولایت میگویند، این کلینیک دارای بیست بستر است  که مشکلات صحی باشندگان ولسوالی خاشرود را برطرف خواهد کرد.

انجنیرمحمدسمیع والی نیمروز می­گوید ساخت این مرکز صحی بیش از ۲۷ میلیون افغانی هزینه برداشته است.

ساختمان این مرکز در مساحت ۱۵۰۰ مترمربع ساخته شده است که دارای سه بلاک و حدود ۴۰ اتاق دارد. مسوولان اداره احیاء وانکشاف دهات نیمروز گفته اند که امکانات کافی آب و برق در این کلینیک آماده شده است که کار این ساختمان حدود یکسال طول کشیده است.

والی نیمروز می­گوید، این کلینیک در مرکز ولسوالی خاشرود و درمسیر شاهراه دلارام – زرنج قرار گرفته است که از این پس می­تواند جوابگوی مشکلات صحی باشندگان این ولسوالی باشد.

اما باشندگان ولسوالی خاشرود از نبود کارمندان صحی در ولسوالی­شان شکایت دارند. آنها از مسوولان محلی میخواهند که به منظور ارائه خدمات صحی بهتر در این کلینیک، داکتران و کارمندان صحی را استخدام کنند.

رییس صحت عامه نیمروز گفته به زودی فعالیت این مرکز صحی در این ولسوالی آغاز می­شود و داکتران و کارمندان صحی نیز در این مرکز استخدام خواهند شد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb