شماری ازباشندگان هرات وفعالان مدنی طی حرکت نمادین حمایت خود را ازنیروهای امنیتی اعلام کردند. آنها میگویند مردم دیگر فریب گروه­های مخالف مسلح دولت و حامیان طالبان را نخواهند خورد، بلکه به حمایت خود از نیروهای امنیتی کشور ادامه خواهند داد. مسوولان ارتش ملی در حوزه غرب کشور نیزهشدار داده اند که اگر طالبان مسلح به روند صلح یکجا نشوند در میدانهای نبرد نابود خواهند شد.

باشندگان هرات  برای حمایت از نیروهای امنیتی کشور این حرکت نمادین را از سطح شهر شروع کرده وبه قول اردوی ۲۰۷ ظفر رفتند. جای که هزاران سرباز اردوی ملی مسوولیت تامین امنیت چهار ولایت حوزه غرب را برعهده دارند.

فعالان مدنی با اهدای شاخه گل به نیروهای امنیتی تاکید می ­کنند که مردم کشور دیگر فریب توطئه­ های گروه­ های مخالف مسلح را نخواهند خورد، بلکه درکنار نیروهای امنیتی ایستاده هستند.

حمله برقول اردوی ۲۰۹ شاهین درشمال کشور باعث شده است تا نیروهای امنیتی در قول اردوی ۲۰۷ ظفر درغرب کشور به خاطر سرکوب شورشیان مسلح، آمادگی بهتری نشان دهند. مسوولان ارتش ملی در این حوزه می­گویند درتمامی قرارگاه ­ها و پوسته­ های امنیتی نیروها با تمام تجهیزات وامکانات آماده هستند.

رییس ارکان قول اردوی ۲۰۷ ظفر هشدار می ­دهد که اگر طالبان به روند صلح یکجانشوند، نابود خواهند شد.

شماری از سربازان اردوی ملی هم می­ گویند، طالبان به دستور بیگانه­ ها، نیروهای امنیتی کشور را هدف قرار می ­دهند و با نیرنگ وفریب تلاش می­ کنند تا نظامیان و افراد ملکی را به قتل برسانند. اما آنها درمقابل گروه­های مخالف مسلح ایستادگی خواهند کرد و انتقام خون قربانیان حادثه اخیر در بلخ را خواهند گرفت.

هراتی­ ها بارها طی همایش­ های گونه ­گون به حمایت از نیروهای امنیتی برخاستند. این حمایت ­های مردمی باعث شده است تا هرات نسبت به دیگر ولایت ­های کشور امنیت بهتری داشته باشد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb