بیست و شش طالب مسلح در نتیجه درگیری میان گروهی طالبان در ولسوالی شیندند هرات کشته و ۳۲ تن دیگر زخمی شدند. مقام های محلی هرات میگویند: این درگیری  میان افراد ملا صمد و ملا ننگیالی دو تن از فرماندهان طالبان رخ داده است. در این درگیری ها به افراد ملکی نیز آسیب رسده و تاکنون کشته شدن یک دختر جوان تائید شده است. در همین شورای ولایتی بر پیشگیری از جان باختن غیر نظامیان در نبرد های مسلحانه تاکید میکند.

فعالیت، حضور و نفوذ مخالفان مسلح حکومت در ولسوالی شیدند هرات، همواره یکی از چالش های عمده امنیتی در این ولایت بشمار رفته است. در تازه ترین مورد، درگیری افراد وفا دار به ملا صمد با افراد ملا نگیالی ۲۶ کشته و ۳۲ زخمی برجای گذاشته است. جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می گوید: در این درگیری ۱۸ تن از افراد ملا صمد و ۸ تن از هواداران ملا نگیالی کشته شده و ۲۳ تن از افراد ملا صمد و ۹ تن از افراد ملا ننگیالی زخم برداشته اند.

افراد وفادر به ملا ننگیالی و هوادارن ملا صمد از زمان تقسیم شدن طلبان به گروه های گوناگون، تا کنون در ولسوالی شیندند درگیر شده اند. بر اساس آنچه که مسوولان محلی هرات گفته اند، درگیری  این افراد در مناطق خفیان،بلندک، شیرآباد و ده امان ولسوالی شیندند روی داده است. در این درگیری چند غیر نظامی زخمی شدند و یک دختر جوان نیز جان خود را از دست داده است. با این حال شورای ولایتی هرات تاکید دارد که در نبرد های مسلحانه نباید به افراد غیر نظامی آسیب برسد.

گفته شده که طالبان علاوه بر درگیری میان خودی بر مواضع نیروهای امنیتی در شیندند حمله کرده و با آنان درگیر شده اند.در همین حال در نتیجه طالبان بر پاسگاه های نیروهای امنیتی در ولسوالی چشت هرات، ۲ تن از نیروهای پولیس ملی را زخمی نموده است.

تا کنون درگیری میان گروهی طلبان در ولسوالی شیندند تلفات زیادی را برای طرف های درگیر به جا گذاشته است. به باور آگاهان افراد وابسته به ملا صمد و هواداران ملا ننگیالی بیشتر بخاطر منافع شخصی و گسترش قلمرو شان با هم درگیر میشوند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb