شورای ولایتی هرات از عملکرد ضعیف مسوولان محلی این ولایت در تامین امنیت امکان مذهبی بشدت انتقاد میکند. مسوول کمیته امنیتی این شورا تاکید می کند که مسوولان محلی بخاطر برخی ملاحظات با عاملان این رویداد ها برخورد نمیکنند و در این زمینه سهل انگاری مینمایند. مسوولان اداره محلی هرات اما میگویند نیروهای امنیتی تا کنون از وقوع چند حمله هراس افگنانه بر مساجد جلوگیری کرده اند.

این مسجد که در منطقه درب عراق شهر هرات موقعیت دارد یکشنبه شب گواه انفجار یک موتور سایکل بمب گذاری شده بود. یک بمب کارگذاری شده در نزدیک دیوار عقب این مسجد، پس از پایان نماز مغرب منفجر شد. مسوولان شفاخانه مرکزی هرات میگویند: در اثر این رویداد یک نفر جان باخته و یکتن دیگر زخم برداشته است. بگفته پزشکان وضعیت صحی فرد زخمی رضایت بخش است و او هم اکنون زیر درمان قرار دارد.

آنگونه که شاهدان رویداد میگویند، شدت انفجار به حدی قوی بوده که شیشه منازل گرد و پیش مسجد شکسته و برخی از منازل مسکونی نیز آسیب دیده اند. نماز گذاران این مسجد نسبت به ادامه حملات هراس افگنانه بر مساجد و مکان های مذهبی ابراز نگرانی کرده و از نیروهای امنیتی میخواهند، با عاملان رویداد هایی از این دست بشدت برخورد کنند.

انفجار بمب بر مسجد صاحب الزمان واکنش تند شورای ولایتی هرات را به همراه داشته. مسوول کمیته امنیتی این شورا با انتقاد از عمکرد اداره محلی هرات در تامین امنیت مساجد ، مسوولان محلی را متهم مکیند که بخاطر برخی ملاحظات با عاملان این رویداد ها برخورد نمیکنند و در این زمینه سهل انگاری مینمایند.

در جانب دیگر مسوولان اداره محلی هرات هدف اصلی حمله بر امکان دینی را ایجاد تفرقه در میان مردم میدانند و از توانایی نیروهای امنیتی در مقابله با حلقه های هراس افگنی در این ولایت سخن میزنند. جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید، نیروهای امنیتی تا کنون موفق شده  اند از چند رویداد مشابح پیش گیری کنند.

در جریان ماه های اخیر این سومین رویداد انفجار بمب بر مساجد شهر هرات است؛ باشندگان این شهر بارها از وقوع حوادث این چنین ابراز نگرانی کرده اند، و پا فشاری میکنند که نیروهای امنیتی باید عوامل این رویداد ها را شناساسی نموده و جلو وقوع آنرا بگیرند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb