ملا سعدیار یکتن از فرماندهان پیشین طالبان وعضو برحال گروه داعش درولایت غور از بند رها شده است. او دو ماه پیش به علت بیماری که داشت به منظور تداوی به شفاخانه ولایتی غور در مرکز این ولایت آمده بود، اما نیروهای امنیتی مولوی سعدیار را بازداشت کرده و گفتند که این فرد در چندین مورد قتل افرادبیگناه و حتی سنگسار رخشانه در غور متهم است. حالا پس از دو ماه او دوباره رهاشده است. این باره واکنش تند فعالان مدنی غور را به همراه داشته است.

همین دوماه پیش بود که این فرد به علت بیماری آپاندکس خود را به شفاخانه ولایتی غور رساند. به محض ورود ملاسعدیار به شهرفیروزکوه، نیروهای امنیتی او را بازداشت کردند. مقام­ های محلی غور می­گویند این فرد در ۴۵ کیلومترشمال شهر فیروزکوه فعالیت ­های ضد دولتی دارد و در چندین مورد کشتار افراد بی­ گناه متهم است.

اما حالا پس از دو ماه از سوی اداره امنیت ملی غور آزادشده است. محمدناصر خاضع والی غور می  گوید این کار براساس تفاهم با مرکز صورت گرفته است.

این ­باره واکنش­ های تند فعالان مدنی وباشندگان غور را به همراه داشته است. آنها می ­گویند: ملاسعدیار که متهم به چندین قضیه کشتار مردم بی­ گناه دراین ولایت است، بدون اینکه به ارگان­ های عدلی وقضایی سپرده شود از سوی اداره امنیت ملی آزاد شده است.

این درحالیست که دوماه پیش سخنگوی والی غور وفرمانده پولیس این ولایت گفته بودند، ملاسعدیار متهم به قتل افراد بی ­گناه وسنگسار رخشانه است، بناء او به ارگان­های عدلی وقضایی سپرده می ­شود تا طبق قانون مجازات گردد.

ملاسعدیار از فرمانده هان طالبان وعضو کنونی داعش درغور است. او دوماه پیش آپاندکس شده بود و به خاطر تداوی ­اش به شفاخانه ولایتی غور آمد. اما نیروهای امنیتی پس از تداوی وی را بازداشت کردند، اما چهار روز پیش این فرد به دلایل نامعلومی دوباره آزادشده است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb