پانزده تن از مخالفان مسلح دولت در درگیری با نیروهای امنیتی در ولسوالی بالامرغاب بادغیس کشته و بیش از بیست تن دیگر شان نیز زخمی شند. آنگونه که مسئولان محلی در این ولایت می گویند دو تن از سران طالبان نیز شامل کشته شده گان اند. به گفته آنان در این درگیری دو تن از نیروهای امنیتی نیز بطور سطحی زخمی برداشتند.

طالبان مسلح شب گذشته حملات گسترده ای را در منطقه ای موسوم به درویش محمدیان و گنده آب ولسوالی بالامرغاب بادغیس راه اندازی کردند. آنگونه که مسئولان محلی در این ولایت میگویند در نتیجه این درگیری بیش از ده تن از مخالفان مسلح دولت کشته و بیست و پنج تن دیگر شان نیز زخم برداشتند. به گفته انان در میان کشته شده گان دوتن از سران طالبان بنام های ملا ناصر و ملاشایسته نیز شامل هستند.

از سویی هم در این درگیری دو تن از نیروهای امنیتی نیز به طور سطحی زخم برداشتند. برخی رسانه ها هم از سقوط سه پاسگاه پولیس ملی به دست طالبان مسلح در بالامرغاب بادغیس خبر دادند ولی مسئولان محلی در این ولایت این ادعا را به شدت رد می کنند.

مسئولان محلی همچنان  می گویند نیروهای کمکی به شمول ارتش ملی و قطعه خاص پولیس از قلعه نو مرکز این ولایت به محل رسیده اند و درگیری در حال حاضر بصورت پراکنده در ولسوالی بالامرغاب ادامه دارد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb