در نمایشگاه تولیدات داخلی میلیون ها افغانی مراودات تجاری صورت گرفته است. برگزارکننده های این نمایشگاه میگویند، طی سه روز استقبال خوبی از سوی مردم شده است و ارتباطات بهتری تجاری میان شرکت های تجارتی به میان آمده است. انجمن تاجران جوان هرات در نظر دارد تا نمایشگاه های بیشتری را به منظور رشد تجارت وصنعت دراین ولایت راه اندازی کند.

برای نخستین بار بود که تاجران جوان دراین ولایت در یک ابتکار نو نمایشگاه تولیدات داخلی و محصولات وارداتی را برگزارکردند. در این نمایشگاه محصولات غذایی و غیرغذایی در ۹۰ غرفه به نمایش گذاشته شد.

حالا مسوولان اتحادیه ملی پیشه­وران هرات می­گویند طی سه روز برگزاری این نمایشگاه میلیون­ها افغانی مراودات تجاری صورت گرفت و میان خیلی از شرکت­ها روابط تجاری بهتر ساخته شد.

اعضای انجمن تاجران جوان این ولایت هم به این باور اند که طی این سه روز استقبال گرمی از نمایشگاه شد. هزاران تن با محصولات داخلی آشناشدند. درخیلی از موارد شرکت ­های خورد وکوچک روابط خوبی تجاری برگزار نمودند.

زبیر رحیمی رییس انجمن تاجران جوان می ­گوید تلاش می ­کنند تا در آینده نیز نمایشگاه­ های بیشتری را به خاطر بهبود روابط تجاری و آشناساختن مردم با تولیدات داخلی وصنایع دستی برگزار نمایند.

این نمایشگاه به مدت سه روز به روی بازدیدکننده­ گان باز بود. اتحادیه صنعت ­گران هرات هم به این باور اند که برگزاری اینگونه نمایشگاه­ ها باعث تشویق سرمایه­ گذاران وتاجران می ­شود تا سطح سرمایه گذاری شان را افزایش دهند.

اما همواره کارخانه­ داران از بی توجهی حکومت در قسمت تولیدات داخلی گلایه دارند. آنها از رهبران حکومت می­ خواهند تا به منظور رشد سرمایه گذاری و ایجاد کارخانه ­های تولیدی آنها را حمایت کند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb