مقامهای محلی و باشندگان حوزه غرب کشور راکت پراگنی های اخیر نظامیان پاکستان را برخاک افغانستان به شدت محکوم کرده اند. مسوولان محلی در این حوزه میگویند، این عملکرد حکومت پاکستان نشان میدهد که همسایه خوبی برای افغانستان نیست. همچنان شماری از باشندگان هرات از حکومت میخواهند که جلو راکت پراگنی های پاکستان را بر ولایت های جنوبی کشور بگیرد.

نظامیان پاکستانی طی چند روز اخیر صدها راکت بر ساحات مرزی ولایت­ های کنر وننگرهار شلیک کرده است. به گفته مسوولان محلی در این ولایت­ ها، براثر این راکت پراگنی­ ها صدها خانواده از مناطق شان بیجاشده اند.

این عملکرد نظامیان پاکستانی خشم مردم کشور را برانگیخته است. در حوزه غرب افغانستان مقام­ های محلی این حوزه راکت پراگنی ­های پاکستان برخاک افغانستان را به شدت محکوم کرده می ­گویند، این نشان میدهد که پاکستان همسایه خوبی برای افغانستان نیست.

هرازگاهی پاکستان ولسوالی­ های مرزی ولایت ­های ننگرهار و کنر را که هم مرز با این کشور است هدف راکت قرار میدهند. طی سه روز گذشته به دنبال حمله انتحاری که در زیارتگاه صوفی در پاکستان رخ داد که ده ­ها تن کشته وزخمی شدند.

دولت پاکستان هر دو مرزش را با افغانستان بسته کرد. به دنبال آن حملات راکتی را بالای خاک افغانستان آغاز کرده است. اینجا باشندگان هرات از حکومت می ­خواهند که جلو راکت پراگنی­ های پاکستان بر ولایت­ های مرزی افغانستان را بگیرد.

در همین حال مقام­ های ولایات بادغیس و هرات هم این عملکرد نظامیان پاکستانی را محکوم کرده          می ­گویند، دولت پاکستان با این اقدام­ اش قوانین بین ­المللی را نقض کرده است. مقام­ های محلی این دو ولایت می­ گویند، قوای مسلح کشور در تمام نقاط آماده است و به هیچ کشوری اجازه نخواهد داد که از خاک افغانستان سواستفاده کند.

آنگونه که مقام­ های محلی ولایت­ های کنر وننگرهار در جنوب شرق کشور گفته اند طی سه روز گذشته نظامیان پاکستانی حدود ۵۰۰ موشک بر بخش­ های از ولسوالی ­های مرزی این دو ولایت با پاکستان پرتاب کرده اند که دو تن کشته شدند و چهارکودک زخمی شده است. گفته می ­شود ۳۰۰ خانواده نیز از خانه ­های شان فرار کرده اند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb