شاهراه هرات – بادغیس بار دیگر بر روی ترافیک مسدود شده است. راننده های مسیر این شاهراه میگویند تیم های که به منظور بازگشایی این شاهراه رفته اند به کندی کار میکنند. مسوولان محلی دربادغیس میگویند، با چندشرکت خصوصی قراردادشده تا با استفاده از امکانات دست داشته راه را کاملا باز کنند؛ اما حجم بیش از اندازه گل ولای در مسیر این شاهراه مانع سرعت درکار شده است.

پس از برف ­باری ­های سنگین در بادغیس، راه ­های مواصلاتی دراین ولایت کاملا مسدود شده است. تنها شاهراه که بادغیس را به هرات وصل می ­سازد هنوز کاملا بازنشده و موترهای مسافربری و باربری در مسیر راه گیرمانده اند.

خرابی سرک و گل ولای بیش از اندازه سبب شده تا تیم ­های کمک رسان نتوانند راه را باز کنند. شماری از راننده­ ها در این شاهراه می­ گویند: کار در قسمت بازگشایی این شاهراه به کندی پیش می­ رود.

با این حال مسوولان محلی دراین ولایت می ­گویند: قسمتی از این شاهراه در منطقه بندسبزک این ولایت کاملا مخروبه است، بناء به محض بارش باران مسیر رفت وآمد موترهای باربری و مسافربری مسدود می­گردد.

اما ظاهر بهاند سخنگوی والی بادغیس می گوید: مسوولان مربوطه برای بازگشایی این راه مواصلاتی کار می ­کنند.

از سوی دیگر مسوولان اداره ترانسپورت بادغیس می ­گویند: امکانات کافی به منظور بازگشایی راه مواصلاتی به محل فرستاده شده است. اما خرابی راه باعث شده است تا این روند به کندی پیش برود.

محمدشاه نعمتی رییس ترانسپورت زمینی این ولایت اطمینان میدهد که تا دو روز دیگر راه کاملا بر روی رفت وآمد موترهای باربری ومسافربری بازخواهدشد.

شاهراه هرات – بادغیس قسمتی از شاهراه حلقوی کشور است. سالهاست که کار آسفالت آن به درازا کشیده و تا حالا تکمیل نشده است. قسمت­ های از این شاهراه در ساحات ولایت هرات و بادغیس مخروبه است و هنگام بارش باران کاملا بر روی ترافیک بسته می ­شود.

حالا هم این مسیر دشواری­ های زیادی را برای رفت وآمد موترهای باربری ومسافربری ایجاد کرده است.

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb