بارش برف و باران در ولایتهای دیگر غرب کشور هم آسیبهایی رسانده است. در ولایت بادغیس، چهار تن بر اثر بارش برف جان باختند. همچنین از ولایت فراه خبر میرسد که دوسد جریب زمین کشاورزی تخریب شده و دهها خانه در دو ولسوالی بکواه و گلستان تخریب شده است.

سنگینی برف در ولایت بادغیس و در ولسوالی مقر، باعث شد تا سقف خانه ‌ای فرو بریزد و بر اثر آن، دو بانو و یک مرد جان خود را از دست دهند. همچنین در این رویداد، دو تن دیگر از اعضای این خانواده زخمی شدند. یک تن دیگر هم در این ولسوالی بر اثر سرمای شدید جان باخته است.

محمد اقبال فیضی سرپرست اداره‌ی مبارزه با حوادث طبیعی بادغیس می ‌گوید که کمیته ‌ای برای بررسی آسیب ‌دیدگان تشکیل شده و به زودی بررسی‌ های خود را برای امدادرسانی آغاز می ‌کنند.

این ولایت در برابر دیگر ولایت‌ های غرب کشور، امسال شاهد بارش ‌های سنگین برف بود. همین چند هفته پیش هم چند تن پس از فروریختن خانه‌ های‌ شان در ولسوالی قادس جان باختند. برخی منابع گفته ‌اند که بیشتر راه‌ های منتهی به شهر قلعه‌ نو بسته است.

ولی روان شدن سیل در ولایت غربی فراه، آسیب‌ های بسیاری به کشاورزان و باشندگان دو ولسوالی گلستان و بکوا رسانده است. مسوولان دولتی در این ولایت گفته ‌اند که صد جریب زمین در ولسوالی گلستان پس از سیل تخریب شده و ۴۵ خانه‌ ی مسکونی هم ویران شده است.

همچنین در بکوا، یک خانه تخریب شده و صد جریب زمین دیگر آسیب دیده است. از تلفات انسانی در این ولایت تاکنون گزارشی در دست نیست و مسوولان گفته ‌اند که امدادرسانی به آسیب ‌دیدگان به زودی آغاز خواهد شد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb