یک فرمانده محلی گروه داعش در ولایت غور خود را به دولت تسلیم کرده است. مقام های محلی در این ولایت میگویند این فرد متهم به قتل ۳۳ فرد ملکی و همچنان سنگسار یک خانم جوان می باشد. به گفته سخنگوی والی غور مولوی سعدی هنگامی خود را به دولت تسلیم کرده است که بیمار شده است. از جهت دیگر منابع امنیتی در ولایت غور میگویند شورای عالی صلح در تلاش است تا این فرد را تحت نام صلح آزاد کند.

یک فرمانده مشهور طالبان که در این اواخر به گروه داعش در ولایت غور پیوسته بود پس از آنکه بیمار شد خود را به دولت تسلیم کرده است. مسوولان محلی در این ولایت میگویند این فرد عامل کشتار چندی فرد ملکی این ولایت می باشد. به گفته عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور مولوی سعدی در چند سال گذشته در پهلوی کشتن مردم ملکی همچنان مسوول سنگسار یک خانم جوان نیز می باشد.

در عین حال جنرال مصطفی محسنی فرمانده پولیس ولایت غور میگوید در نزد آنها مولوی سعدی به عنوان جنایت کار تحت تعقیب قرار دارد و باید عدالت بر او تطبیق شود. او میگوید برخی حلقات تلاش دارند تا تحت نام عضو حزب اسلامی این فرمانده داعش را از چنگ دولت رها کنند.

در همین حال شماری از فعالین مدنی در ولایت غور میگویند مولوی سعدی طی چند سال گذشته جنایات زیادی را بر مردم کرده است و باید محاکمه علنی شود. برخی از این افراد در صفحات فیس بوک خود نوشته اند که برخی گروه ها در تلاش هستند تا تحت نام صلح این فرمانده داعش را رها کنند و او را نیز تداوی کنند.

آنگونکه منابع امنیتی در غور میگویند در سه ماه گذشته بارها عملیات های گسترده ای را نیروهای امنیتی برای بازداشت و از بین بردن این فرمانده داعش در منطقه غلمین راه اندازی کرده بودند. این افراد میگویند برخی حلقات در حکومت از این فرد حمایت می کنند. گفته می شود مولوی سعدی پس از آنکه به بیماری آپاندیس مبتلا شده است خود را شهر فیروز کوه رسانده و خود را تسلیم دولت کرده است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb