باشندگان، کنشگران مدنی و نمایندگان شورای ولایتی غور، از حکومت وحدت ملی میخواهند تا در بخش ساخت راههای این ولایت هر چه زودتر اقدام کند. آنان دولت را متهم به بی توجهی در اینباره میکنند و میگویند که همین باعث شده تا قیمتهای مواد خوراکی دو برابر شود. آنها پافشاری میکنند که دولت سبب فقیرتر شدن مردم غور شده است.

ارزش کالا در ولایت غور، همواره چند برابر هرات و دیگر ولایت‌ ها بوده است. در این ولایت به ویژه در فصل سرما، مواد سوخت و خوراکی ارزشش دو برابر می‌شود و یک دشواری جدی ا‌ست.

دوکان‌ داران مدعی ‌اند که کالای خود را به دلیل نبود سرک، به سختی وارد این ولایت می ‌کنند و برای همین کرایه موترها گران ‌تر و چند برابر است که بی ‌گمان روی ارزش کالای ‌شان تاثیر می‌گذارد.

در کنار این، کنش ‌گران مدنی از دولت می ‌خواهند تا به وعده‌ هایی که در زمینه‌ ی ساخت سرک هرات-غور را داده عمل کند. این کنش ‌گران می‌ گویند که دولت تاکنون به این امر مهم بی‌ توجه بوده و هست و باید برای این‌ که مردم را به دیگر ولایت‌ ها نزدیک کند، این سرک را بسازد تا از دشواری‌ های مردم کاسته شود.

نمایندگان شورای ولایتی هم دولت را متهم به در دید نگرفتن خواسته‌های مردم غور می ‌کنند. فضل‌الحق احسان رییس این شورا گفته است که دولت باعث شده تا مردم در فقر به سر ببرند. او می ‌گوید: ساخته نشدن راه‌ های مواصلاتی مردم را فقیرتر کرده است و دور و باید دولت هر چه زودتر به خواسته‌ ی بنیادی غوری ‌ها که همانا ساخت سرک است، توجه کند.

غوری‌ ها، بارها از دولت گذشته و کنونی خواسته ‌اند تا به خواسته‌ های ‌شان توجه شود؛ ولی به گفته‌ ی باشندگان این ولایت، هیچ‌ کسی فریادهای آنان را نشنیده است و دشواری ‌های آنان روزبه‌ روز بیشتر می ‌شود.

مردم در این ولایت بارها برای رسیدن به خواسته ‌های ‌شان دست به تظاهرات زدند؛ ولی تاکنون که مقام‌ های کشور به خواسته ‌ی آنان توجه نکردند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb