مسوولان محلی در ولایت غور به منظور کاهش آمار خودکشی زنان در این ولایت، فروش مرگ موش در این ولایت را منع کردند. والی این ولایت کمیسیونی تشکیل داده تا مواد کشنده­ای موش را از سطح شهر فیروزکوه مرکز این ولایت جمع آوری کند. از سوی دیگر شماری از فعالان مدنی در غور این تصمیم اداره محلی این ولایت را تمسخر آمیز می خوانند و از دولت می خواهند که برای کاهش خشونت ها بر زنان، بهتر است عاملان این خشونت ها به گونه ای درست مورد پیگرد قرار بگیرند و مجازات شوند.  

راهکار تازه ­ای اداره محلی ولایت غور برای کاهش رویدادهای خودکشی زنان در این ولایت، کمیسیون منع خشونت در برابر زنان ولایت غور که والی در راس آن قرار دارد تصمیم گرفته است تا برای جلوگیری از خودکشی زنان و دختران جوان در این ولایت، از فروش مرگ موش در شهر فیروزکوه جلوگیری کنند.

عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور می گوید که در این اواخر زنان برای خودکشی از مرگ موش استفاده می کنند بناء والی دستور داده است تا مواد کشنده ­ای موش را از دوکان ­ها جمع آوری و از فروش آن جلوگیری کنند.

از سوی دیگر شماری از فعالان مدنی در ولایت غور این تصمیم اداره محلی این ولایت را خنده دار و غیر منطقی می­ خوانند. به باور این فعالان مدنی، با اینکه در یک دهه اخیر میلیون ها دالر برای بهبود زندگی زنان و جلوگیری از خشونت ها در برابر آنان به ولایت غور سرازیر شد اما این پول از سوی افراد مشخص حیف و میل شده است.

این فعالان مدنی تاکید می ورزند که تنها راه جلوگیری از خشونت ها علیه زنان، پیگرد و مجازات کردن عاملان این خشونت هاست.

مسوولان محلی در ولایت غور در حالی تصمیم به جلوگیری از فروش مرگ موش گرفته که به تازه­ گی یک دختر جوان در این ولایت با خوردن مرگ موش خودکشی کردند. با این همه، خشونت در برابر زنان در ولایت غور همواره نگران کننده بوده است. از جمله سنگسار کردن رخشانه و تیرباران شدن چند زن دیگر. اما تاهنوز عاملان این خشونت ها از سوی دولت دستگیر نشده اند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb