در جریان عملیات مشترک نیروهای امنیتی در ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز، بیش از ۲۰ طالب مسلح کشته شدند و ده ها تن دیگر زخم برداشته اند. مسوولان محلی در ولایت نیمروز می که بیشتر کشته شده های این عملیات طالبان پاکستانی هستند که در این ولایت حملات ضد دولتی داشتند. در این عملیات مشترک نیروهای امنیتی کشور، پناهگاه ها و امکانات طالبان در ولسوالی خاشرود کاملن از بین رفته است.  

تلفات سنگین طالبان پاکستانی در ولایت نیمروز، نیروهای امنیتی افغان در یک عملیات مشترک نظامی، لانه های طالبان و جنگجویان پنجابی در ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز را آماج قرار دادند. در این عملیات ۲۲ طالب مسلح که بیشتر شان طالبان پاکستانی هستند از سوی نیروهای امنیتی کشته شدند و نزدیک به هشتاد تن دیگر زخم برداشته اند.

  انجینیر محمد سمیع والی نیمروز می گوید: پناهگاه های طالبان به ویژه جنگجویان پنجابی در ولسوالی خاشرود از بین رفته و امکانات و سلاح های شان به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

والی نیمروز می گوید: ده ها تروریست پنجابی در ولسوالی خاشرود این ولایت حضور و فعالیت های ضد دولتی داشتند اما بیشتر شان در این عملیات نظامی،  کشته شده اند. از سوی هم والی نیمروز می گوید که تمام پناهگاه های تروریستان پاکستانی در این ولایت نابود شده و سلاح ها و امکانات شان به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

نیمروز در جنوب غرب کشور در سال های اخیر نسبتن امن بوده است. اما از چند ماه به این طرف گزارش های از حضور و فعالیت های جنگجویان خارجی به ویژه پاکستانی به نشر رسیده است. این مسئله نگرانی جدی باشنده های این ولایت را به دنبال داشته است. اما حالا مسوولان محلی در نیمروز می گویند که تمامی این تروریستان را از بین می برند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb