کار آسفالت سرک هرات – چشت شریف تا بهار سال آینده شروع میشود. مقامهای محلی این ولایت میگویند کار سروی این سرک درحال حاضر جریان دارد و هیچ مانع برای شروع کار آسفالت آن وجود ندارد. وزیر فواید عامه هم پیش از این گفته بود که کار سروی و دیزاین این سرک به طول ۱۵۲ کیلومترشروع شده و قرار است طی زمستان امسال کاملا تکمیل گردد. هزینه ساخت این سرک از سوی دولت ایتالیا پرداخت میشود.

سال­ هاست که مردم در انتظار ساخت سرک هرات – چشت هستند. اما هنوز این آرزوی آنها برآورده نشده است. حالا مقام­ های محلی هرات می ­گویند کار سروی از لحاظ تخنیکی روی این سرک جریان دارد و تا بهار آینده آسفالت این سرک شروع خواهد شد.

مقام­های وزارت فواید عامه هم چندی پیش گفته بودند که تقریبا ۱۰ کیلومتر از این سرک سروی شده است و قرار است که طی زمستان امسال کاملا کار سروی و دیزاین سرک هرات – چشت تکمیل شود.

تا حالا بارها مقام­ های حکومتی وعده ساخت این سرک را داده اند. شاهراه که هرات را به ولایت ­های غور و بامیان و کابل مرکز کشور وصل می­ سازد و کوتا ه­ترین راه برای رفت وآمد به مرکز کشور است.

هزینه ساخت این سرک و ساخت قطعه چهارم خط آهن خواف – هرات که تقریبا ۹۲ میلیون یورو  می­ شود از سوی دولت ایتالیا پرداخت خواه دشد. مسوولان محلی در ولسوالی چشت هرات می ­گویند با ساخت این سرک تحولات مهمی در زندگی مردم روستا خواهد آمد.

در مسیر این سرک که هرات را به ولایت غور وصل می­سازد، پروژه بندسلما و معدن سنگ مرمر از مهمترین منابع طبیعی در غرب افغانستان می­ب اشد. این سرک در قسمت شرق هرات و از مسیر ولسوالی­های پشتون زرغون، انجیل، اوبه و چشت هرات می­گذرد که وارد ولایت غور می ­شو.

در صورت تکمیل شدن این شاهراه مسیر هرات – کابل به مراتب نزدیکتر خواهد شد و تحولات بزرگی در زندگی باشندگان غور و ولسوالی­های شرق شهر هرات خواهد آمد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb