برای نخستین بار یک پلنگ وحشی در ولایت فراه یافت شده است. مسوولان محلی در این ولایت می گویند، این پلنگ در ولسوالی پرچمن فراه در نخست از سوی مردم گرفتار وبه شدت لت و کوب شده اما نیروهای امنیتی این حیوان وحشی را به مکان امن انتقال داده و قرار است به زودی برای نگهداری به کابل انتقال داده شود. همکارم نصیراحمد صالحی این موضوع را از ولایت هرات دنبال کرده و گزارشی ساخته است که باهم میشنویم.

در ولسوالی دورافتاده پرچمن ولایت فراه یک پلنگ وحشی یافت شده است. این نخستین باری است که چنین حیوانی در حوزه غرب کشور دیده می­شود. عبدالولی مبارز قوماندان امنیه ولسوالی پرچمن ولایت فراه در صحبت با رادیو شیبه می­گوید، این پلنگ در نخست از سوی باشنده­های محل گرفتار شده و به شدت لت و کوب شده بود اما اکنون نیروهای امنیتی این حیوان وحشی را در اختیار دارد و به زودی به کابل انتقال می­دهند.

از سوی دیگر شماری از بزرگان قومی در ولسوالی پرچمن ولایت فراه از این می­گویند که در جنگلات این ولسوالی حیوانات وحشی زیاد وجود دارند اما یافت شدن این پلنگ بی سابقه است. به گفته­ای عبدالحمید یک تن از بزرگان قوم در پرچمن، این پلنگ از سوی باشنده­های زخمی شده و باید تداوی شود.

تخریب محیط وحش در حوزه غرب کشور و شکار بی­رویه پرنده­ها و حیوانات وحشی نگران کننده خوانده می­شود. خیلی از پرنده­ها نایاب این حوزه از سوی شهروندان عرب که به دعوت سران جهادی به ولایت­های غربی کشور میایند؛ شکار می­شوند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb