یک سینماگر در هرات با نمایش فیلم ساخته اش تلاش دارد تا درآمد این فیلم را برای یک خبرنگار بیمار کمک کند. فیلم سرتیری ساخته شکیب ساحل فیلم ساز هراتی قرار است به نمایش گذاشته شود و پول جمع آوری شده از بابت نمایش این فیلم به خلیل رسولی خبرنگار بیمار کمک شود. آقای رسولی نزدیک به دو سال می شود که به مریضی خطرناکی دست و پنجه نرم و اکنون در ایران به سر می برد.  

خلیل رسولی خبرنگار جوانی که نزدیک به دو سال می ­شود با مریضی ام اس یا فلج چندگانه دست و پنجه نرم می­ کند. مریضی او در افغانستان قابل تداوی نیست و او به دلیل مشکلات اقتصادی نتوانسته تاهنوز بیماری خودرا تداوی کند.

 او نزدیک به یک سال می ­شود که برای تداوی به ایران رفته اما دلیل مشکلات اقتصادی تداوی اش پیش نرفته و در شرایط سختی زندگی می­ کند.

حالا یک سینماگر هراتی تصمیم گرفته است تا با نمایش فیلم ساخته خودش برای خلیل رسولی کمک کند. شکیب ساحل فیلم ساز در هرات می­ خواهد با نمایش فیلم سرتیری یا سرباز، پول به دست آمده از نمایش این فیلم را مصرف تداوی آقای رسولی کند.

در همین حال  جاوید ضرغام آمر هنر و فرهنگ اداره اطلاعات و فرهنگ هرات می­گوید: در قسمت نمایش این فیلم و فروش تکت با این فیلم ­ساز کمک می ­کنند.

از سوی دیگر شماری از خبرنگاران نگران وضعیت صحی خلیل رسولی هستند و از نهادهای مسوول خواهان همکاری با این خبرنگار اند. اما ولی محمد حدید مسوول مرکز حمایت از خبرنگاران هرات می ­گوید، قرار است تا سال آینده وزارت صحت عامه، آقای رسولی را برای تداوی به خارج از کشور انتقال دهد.

خلیل رسولی نزدیک به دو سال خبرنگار آریانانیوز در هرات بود اما به دلیل بیماری که دچارش شد، با خانواده ­اش به ایران رفت و تاکنون در آن کشور به سر می ­برد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb