ترمینالهای مسافربری در هرات هیچ خدماتی را برای مسافرین ارائه نمیکنند. حدود شصت شرکت مسافربری که در سمت شمال شهر هرات قرار دارند روزانه صدها مسافر را به ولایت های فراه، قندهار، نیمروز و کابل انتقال میدهند،اما در داخل این شرکتها سالون انتظار و سرویس بهداشتی وجود ندارد. اداره ترانسپورت هرات ماهانه بیش از دومیلیون افغانی از این شرکت ها عواید کسب میکند، اما هیچ خدماتی ارائه نمیکند. این باره سرو صداهای باشندگان هرات را بلند کرده است.

تنها در یک موقعیت شهر هرات بیش از ۶۰ شرکت مسافربری فعالیت دارند. درهیچکدام این شرکت ­ها سالن انتظار و سرویس بهداشتی کافی وجود ندارد. این­ باره سروصداهای مسافران را بلند کرده است.

روزانه صدها مسافر از اینجا به ولایت­ های  فراه، نیمروز، قندهار، هلمند و کابل مرکز کشور سفر می کنند. اما تا زمان حرکت مجبورهستند درکنار جاده انتظار بکشند.

آنگونه که مسوولان این ترمینال می ­گویند، اداره ترانسپورت زمینی این ولایت ماهانه حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار افغانی از این ترمینال پول اجاره می ­گیرد. اما در این زمینه هیچ خدماتی ارائه نکرده است.

مسوولان اداره ترافیک هرات هم می ­گویند، اداره ترانسپورت زمینی مکلف است تا در زمینه خدمات اساسی را به مسافران ارائه کند. درحالیکه با وجود ده­ ها شرکت مسافربری دراین منطقه فعالیت دارند، اماهیچکدام آنها سالون انتظار وتشناب­های معیاری ندارند.

از سوی دیگر مسوولان اداره ترانسپورت زمینی درهرات می ­گویند آنها بودجه کافی دراختیار ندارند تا بتوانند امکانات اساسی را در ترمینال­های مسافربری آماده کنند.

عبدالفتاح فاتح رییس اداره ترانسپورت این ولایت می ­گوید ساخت سالن­ ها و سرویس­ های بهداشتی در داخل شرکت ­های مسافربری مسوولیت این اداره است اما بودجه کافی به منظور ایجاد این امکانات ندارند.

ده ها ترمینال مسافربری در نقاط مختلف شهر هرات ایجادشده است. اما خیلی از این ترمینال­ ها امکانات وسهولت ­های لازم برای مسافران ارائه نمی ­کنند. باوجود عواید هنگفت که بخش حمل ونقل درهرات دارد، باشندگان این ولایت از ارائه خدمات این اداره چندان راضی نیستند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb