قرار است تا دو ماه دیگر، کار سیزده کیلومتر خط آهن در شهرک تورغندی هرات آغاز شود. سخنگوی والی این ولایت میگوید که هزینه این پروژه را کشور ترکمنستان به دوش گرفته است. او گفت: با ساخت این خط آهن، سهولتهای بسیاری برای واردات و صادرات فراهم خواهد شد. در کنار این، دولت افغانستان وعده داده تا به زودی، بودجه بخش چهارم خط آهن هرات – خوافرا تعیین کند.

شهرک تورغندی یکی از دو بندری در افغانستان است که بازرگانان از راه قطار می ‌توانند کالای خود را تا خاک افغانستان انتقال دهند.

قرار است این خط آهن، گسترش یابد. جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می‌ گوید: سیزده کیلومتر دیگر در خاک افغانستان، در دنباله این خط آهن افزوده خواهد شد. او افزود: کشور ترکمنستان قرار است پول این پروژه را بدهد و تا دو ماه دیگر کار ساخت آن آغاز می‌شود.

به گفته‌ ی آقای فرهاد، با ساخت این خط آهن، کار بازرگانان برای صادرات و واردات آسان ‌تر می ‌شود.

چهل سال پیش، برپایه‌ ی قراردادی که دولت آن زمان افغانستان با شوروی سابق به امضاء رسانده بود، از مرز تورغندی ۲ کیلومتر خط آهن در کشور ساخته شد که بازرگانان بارگیری و کالای خود را تخلیه می‌ کردند. این خط آهن هنوز هم هست.

ولی کار پیمایش خط آهن تورغندی-هرات که درازایش به ۱۲۴ کیلومتر می‌ رسد، به زودی به پایان می ‌رسد. کار سروی یا پیمایش این خط آهن با هزین ه‌ای یک ملیون شش ‌سد هزار دالری ۲۰ جوزای سال روان آغاز شد و در آن زمان قرار بود شش ماهه کارش به پایان برسد.

 این خط آهن، از ولسوالی ‌های کشک کهنه، کشک رباط سنگی، گلران، انجیل و گذره می ‌گذرد و به میدان هوایی پیوند می ‌خورد و همچنین خط آهن خواف-هرات.

ولی آقای فرهاد در زمینه ‌ی بخش چهارم خط آهن خواف-هرات، گفت: به زودی پول این بخش هم اعلام و سپس کارهای ابتدایی آن آغاز می ‌شود.

همین سه ماه پیش بود که کار بخش سوم این خط آهن که ۶۲ کیلومتر درازا دارد با هزینه‌ ی کشور ایران آغاز شد. بخش چهارم هم که ۶۰ کیلومتر درازا دارد کشور ایتالیا قرار شده هزینه آن را بپردازد.

مقام‌ های محلی گفته‌ اند که برنامه‌ ی جامع ۷۰۰ کیلومتر راه آهن در هرات را تدوین کرده‌ اند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb