راه های مواصلتی شش ولسوالی ولایت غور به دلیل ریزش برف مسدود شده است. مسوولان محلی در ولایت غور می گویند که از سه روز این طرف به دلیل ریزش زیاد برق در منطقه بند بایین راه ها کاملان به روی رفت و آمد مسدود شده و اتباط این شش ولسوالی با مرکز این ولایت قطع شده است. سخنگوی والی غور خامه بودن سرک ها را عامل عمده مسدود شدن این راه های مواصلتی می خواند.

ارتباطات زمینی بیش از ۳۸۲هزار باشنده­­ی شش ولسوالی ولایت غور با شهر فیروزکوه مرکز این ولایت قطع شده است. راه­ های مواصلتی ولسوالی­ های ساغر، تولک، شهرک، دولینه، پسابند و تیوره ولایت غور به دلیل ریزش برف به روی رفت و آمد مردم مسدود شده است. مسوولان محلی در ولایت غور می­ گویند که از سه روز به این طرف به دلیل ریزش زیاد برف، منطقه ­ای کوهستانی بند باین مسدود شده و امکان رفت و آمد وجود ندارد.

عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غورمی­ گوید، اداره فواید عامه این ولایت در تلاش باز کردن این راه است.

راه­ های مواصلاتی ولسوالی­های ولایت غور خامه است و به شدت تخریب شده است. در فصل زمستان رفت و آمد از این راه تقریبن ناممکن می ­شود. مسوولان محلی در ولایت غور می­ گویند، مردم این ولایت بارها خواهان آسفالت کردن راه­ های ولسوالی­ ها شده ­اند اما دولت هیچ به خواسته ­های آنان توجه نکرده است.

آنگونه که سخنگوی والی غور می ­گوید، این سرک ­ها حتا در سال­ های اخیر جغل اندازی هم نشده و تااکنون هیچ برنامه ­ای برای بازسازی سرک­ های ولایت غور وجود ندارد.

راه­ های برخی ولسوالی ­های ولایت غور در فصل زمستان و با ریزش برف و باران به روی ترافیک مسدود می­ شوند. هفته ­ها ارتباطات زمینی نیمی از باشنده­ های این ولایت با شهر فیروزکوه قطع می شود. غور از ولایت­ های عقب مانده و محروم در غرب کشور است. تاحالا در مقایسه با دیگر ولایت­ ها، در این ولایت پروژه ­های زیربنایی و انکشافی کمتر عملی شده است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb