دو خانم در دو رویداد جداگانه در هرات به قتل رسیدند. مسوولان محلی میگویند یک خانم از سوی پسرش با ضربات شی برنده کشته شده است و جسد یک خانم ۲۷ ساله را از یک باغ بدست آوردند. مسئولان در شفاخانه حوزوی هرات میگویند تحقیقات طب عدلی نشان میدهد که این خانم به اثر فیر مرمی کشته شده است. در همین حال مسئولان محلی در ولایت هرات می گویند در پیوند به قضیه خانم شصت ساله دو تن از اقاربش بازداشت شدند اما تحقیقات پولیس برای بازداشت قاتل خانمی که به اثر فیر مرمی کشته شده نیز جریان دارد.

جسد بی جان این بانوی حدودا شصت ساله شب هنگام به شفاخانه حوزوی هرات منتقل شده است. این بانو که حمیرا نام داشت نسبت به خونریزی شدید از ناحیه ران پایش که شیشه اصابت کرده بود جان باخته است.

مسئولان در شفاخانه حوزوی این ولایت می گویند جسد یک بانو جوان نیز که  بیست هفت سال سن دارد و به با شلیک گلوله کشته شده از مربوطات باغ زبیده به شفاخانه انتقال داده شده است.

محمد رفیق شیرزی سخنگوی شفاخانه حوزوی هرات میگوید این خانم به اثر فیر مرمی به قتل رسیده و تحقیقات طب عدلی جریان دارد.

از سویی هم اقارب این خانم می گویند مشاجره لفظی بین داماد خانواده و پسرش بسر خرید و فروش موبایل صورت می گیرد و آن هم بخاطر ۱۰۰ افغانی و میانجی گیری این بانو کهن سال منجر به مرگش میشود. این بانو دارای ۵ فرزند دختر و دو فرزند پسر بوده است.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می گوید در پیوند به قضیه این خانم دو تن از اقاربش بازداشت شدند اما تحقیقات پولیس برای بازداشت قاتل خانمی که به اثر فیر مرمی کشته شده نیز همچنان جریان دارد.

فقراقتصادی ، بیماری های روانی ، اعتیاد به مواد مخدر و بیکاری همواره از عواملی عنوان میشوند که خودکشی ها و قتل بانوان را درپی داشته است. مسئولان در شفاخانه حوزوی این ولایت می گویند میزان خودکشی که منجر به مرگ شده با تناسب سال گذشته حدود اضافه تر از بیست واقعه بوده که در حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش را نشان میدهد.

ولی به گفته آنان؛ ده خانم به اثر فیر مرمی، ضربات چاقو خورده گی و لت و کوبی که توسط اقارب نزدیک شان صورت گرفته به قتل رسیدند که به تناسب سال پیش کاهش را نشان میدهد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb