از دوازدهم ربیع الاول سالروز میلاد پیامبر بزرگوار اسلام در هرات تجلیل شد. مسوولان محلی در  هرات در از مردم می خواهند که با هم متحد باشند و مراسم از علما خواستند تا در هفته رحمت اللعلمین مردم را بیشتر با سیرت نبی اکرم آشنا بسازند. محمدآ والی هرات گفته برخی افراد با تفاسیرنادرست از دین اعمال ضدانسانی انجام میدهند. شماری از علمای دین نیز خواهان همبستگی مردم هستند.

بزرگداشت از سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام در مسجد جامع بزرگ هرات، شماری از مقام­ های دولتی، علما و روحانیون و باشنده ­های هرات اینجا گردهم آمده اند. سخنرانان  این مراسم پیرامون، شخصیت، سیرت و اخلاق نیکوی پیامبر بزرگ اسلام صحبت نمودند. هفته جاری از سوی اداره ارشاد، حج واوقاف هرات به نام هفته رحمت ­اللعلمین نام گذاری شده است.

عبدالواحدعاصمی رییس اداره ارشاد حج واوقاف هرات می­ گوید، علما مکلف هستند تا دراین هفته پیرامون سیرت، اخلاق ورفتار رسول خدا صحبت کنند.

در همین حال شماری از عالمان دینی در هرات می ­گویند که برخی مردم از اصل دین مقدس اسلام دور شده اند و در شرایط کنونی علمای دین باید در قسمت آگاه ساختن مردم از دین تلاش ورزند. مولوی هبت الله فاضلی خطیب مسجد جامع هرات می­ گوید، مخالفان مسلح دولت در پی بی ­اتفاقی در میان مردم هستند و باید در این زمینه مردم آگاه باشند.

در همین حال مسوولان محلی هرات هم از مردم می­خواهند که اتحاد خودرا حفظ کنند. محمد آصف رحیمی والی هرات می ­گوید، هراس­افگنان به نام دین در پی بدنام کردن اسلام هستند و حتا مساجد را آماج قرار می دهند.

اما او اطمینان می ­دهد که جلو این فعالیت­ های تخریبی مخالفان مسلح گرفته می­ شود.

در کنار هرات در دیگر ولایت­ های حوزه غرب کشور نیز مراسم بزرگداشت از سالروز میلاد با سعادت پیامبر بزرگ اسلام در فضای امن برگزار شد. علمای دین و مسوولان محلی خواهان اتحاد و همدلی میان مردم شدند و از آنان خواستند تا فعالیت ­های شان را مطابق به اصول دین مقدس اسلام عیار سازند و جلو فعالیت ­های ضد اسلامی را بگیرند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb