شهرداری هرات در پی نابودی فوتبال در این ولایت است.. فوتبالست های هرات در یک اعتراض همه گانی مانع تخریب میدان های اطراف ورزشگاه هرات از سوی شهرداری این ولایت شدند. این فوتبالیست ها هشدار می دهند  که اگر شهرداری این زمین ها را تخریب کند دست به اعتراض گسترده خواهند زد. تاکنون شهرداری هرات در این مورد اظهار نظری نکرده است.

این زمین که تا روز گذشته میدان ورزشی فوتبال ورزشکاران در هرات بود از سوی شهرداری کاملا تخریب شده است. پیش از این سی میدان ورزشی در اطراف استدیوم ورزشی وجود داشت و حالا اکثر این میدان ها از سوی شهرداری تخریب شده و به فضای سبز تبدیل شده است.

ورزشکاران در هرات شهردار این ولایت را متهم به ورزش ستیزی می کنند و تاکید می کنند که دولت باید زمینه ورزش را مهیا کند نه اینکه باعث دلسردی جوانان از ورزش شود.

این ورزشکاران میگویند شهرداری هرات بدون اینکه زمین دیگری را به اختیار آنها قرار دهد اقدام به تخریب این زمین ها کرده است. این ورزشکاران تاکید می کنند که اگر جلو این کار گرفته نشود فوتبال هرات با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد.

از سوی دیگر رییس فدراسیون فوتبال هرات می گوید که از حق خویش دفاع خواهند کرد. حاجی کریم رحمانی رئیس فدارسیون فوتبال هرات میگوید با اینکه شهردار هرات وعده همکاری داده بود اما خلاف وعده اش اقدام به تخریب میادین ورزشی کرده است.

با وجود تلاش های زیاد نتوانستیم دیدگاه شهرداری هرات را در مورد تخریب زمین های فوتبال داشته باشیم. مسوولین ورزشی در هرات می گویند دولت باید زمینه ساز ورزش باشد نه اینکه خود باعث گردد تا جوانان از ورزش دست بکشند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb