کار ساخت یک دیوار استنادی به طول ۴۵۰ متر در شهر هرات آغاز شد. این دیوار در قسمت شمال شهر در جوار جوی نو ساخته می شود. هدف از ساخت این دیوار استنادی جلوگیری از سیلاب­ ها و سرازیر شدن آب در خانه های مردم خوانده می شود. مسوولان می گویند که سه میلیون و هفتصد افغانی هزینه ساخت این دیوار است که از بودجه ی دولت افغانستان پرداخت شده است.

همه ساله در فصل زمستان این مناطق شاهد سیل و سرازیر شدن آب است. با بیشتر شدن آب جوی نو، این قسمت از جو تخریب شده و آب وارد خانه­ های مسکونی و قسمت­های از شهر هرات می ­شود. اما اکنون قرار است برای جلوگیری از سیلاب در جوار آسیب پذیر جوی نو دیوار استنادی ساخته شود. کار ساخت این دیوار با حضور مقام­ های محلی هرات آغاز شد.

محمد آصف رحیمی والی هرات می­گوید که هزینه ساخت این دیوار استنادی سه میلیون و هفتصد افغانی است که از سوی اداره مبارزه با حوادث طبیعی پرداخت شده است. این دیوار در دو بخش نزدیک به ۴۵۰ متر طول و سه متر ارتفاع دارد.

در همین حال شماری از باشنده ­های محل می­ گویند که همه ساله شاهد سیلاب و سرازیر شدن آب در خانه­های مسکونی شان بوده ­اند. به گفته ­ای این شهروندان، سالانه خسارات هنفگت مالی به دلیل جاری شدن سیلاب به مردم این محل وارد شده است.

مسوولان محلی در هرات می­ گویند که با ساخت این دیوار استنادی از سیلاب­ ها و جاری شدن آب به داخل خانه ­های مسکونی باشنده­ های این محل جلوگیری می ­شود. از سوی دیگر آب جوی نو نیز بهتر مدیریت خواهد شد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb