امسال باشندگان هرات زمستان سختی را پیش رو خواهند داشت. مسوولان اداره مبارزه با حوادث طبیعی در حوزه غرب کشور میگویند پلان تدابیری کمیسیون مشترک حالات اضطرار در این ولایت ساخته شده است و امسال بیش از ده هزار خانواده در هرات در معرض آُسیب های طبیعی احتمالی قرار دارند که بیشتر اینها بیجاشده ها داخلی هستند. اداره هلال احمرهم آمادگی کامل برای کمک رسانی به خانواده های آسیب پذیر را گرفته است.

سردی هوا در هرات از همین حالا خانواده­ های در معرض آسیب­ های طبیعی را تهدید می ­کند. مسوولان اداره مبارزه با حوادث طبیعی دراین ولایت می ­گویند امسال زمستان سردی را در پیش ­رو دارند و آمادگی­ ها برای رسیدگی به خانواده­ های آسیب ­پذیر احتمالی از همین حالا گرفته شده است.

آنگونه که عبدالحمید مبارزحمیدی رییس این اداره می ­گوید امسال بیش از ده­ هزار خانواده در معرض آسیب­ های طبیعی احتمالی قرار دارند که بیشتر آن­ ها بیجاشده­ های داخلی هستند.

 مسوولان این اداره می ­گویند، به اندازه کافی کمک های اضطراری در اختیار دارند و نهادهای بین المللی همکار هم وعده یاری رساندن به این خانواده ­ها را داده اند، اما نگرانی جدی وجود هزاران خانواده بیجاشده داخلی در حومه شهر هرات است و این نیاز به توجه بیشتری دارد.

کمیته اضطرار ولایتی در هرات، پلان تدابیری زمستان امسال وبهارسال آینده را ترتیب کرده است و درحال حاضر نیز سروی مناطق که ضریب حوادث طبیعی آن بالاست جریان دارد.

 از سوی دیگر نورالدین احمدی رییس هلال احمر زون غرب کشورمی گوید، در زمینه یاری رساندن به خانواده­های درمعرض آسیب­های طبیعی کمک­های فوری را ذخیره کرده است.

براساس آمارها طی سه ماه اخیر بر اثرشدت جنگ­ ها در فراه، غور و بادغیس، حدود دو هزار خانواده از این ولایت­ها به هرات سرازیرشدند. همچنان بیش از یکهزار خانواده از ولسوالی شیندند هرات به حومه شهر هجوم آوردند.

اسکان هزاران خانواده بیجاشده در حومه شهر هرات و خانواده ­های که در ولسوالی­ ها درمعرض آُسیب­ های طبیعی قرار دارند، نیاز جدی به توجه حکومت مرکزی دارد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb