بدنبال اعتراض باشندگان غور، وظیفه محمدامین توخی که به عنوان معاون والی غور به این ولایت فرستاده شده بود به حالت تعلیق درآمد. معترضان آقای توخی را متهم به فساد کرده اند و میگویند او در فساد اداری دست داشته و از سوی دادگاه به زندان محکوم شده است. بناء حکومت حالا به اعتراض باشندگان این ولایت لبیک گفته و وظیفه معاون والی غور را به حالت تعلیق درآورده است.

صبح پنجشنبه در سرمای شدید باشندگان شهرفیروزکوه به خیابان ­ها آمدند و اعتراض‌شان را دنباله دادند. از چند روز به این ‌سو که حکومت مرکزی یک بار دیگر محمدامین توخی را به نام معاون والی به غور فرستاده، اعتراض ‌ها و انتقادها بالا گرفت، تا این‌ که این اعتراض فعالان مدنی وباشندگان این ولایت نتیجه داد. حکومت مرکزی به خواست مردم غور لبیک گفت و دوباره محمدامین توخی معاون والی غور را به مرکز خواسته است.

کنش‌ گران مدنی در غور نسبت به انتصاب دوباره آقای توخی به عنوان معاون والی این ولایت خشم خود را نشان داده اند. آنها او را شخصی فاسد خطاب میکنند و میگویند که در فساد اداری دست دارد و از سوی محکمه به زندان محکوم شده است. باشندگان غور دربرابر این تصمیم حکومت، درمقابل ساختمان شورای ولایتی خیمه تحصن برپاکرده بودند، تا بالاخره حکومت صدای آنها را شنید و به این اعتراض جواب مثبت داد.

دوم جوزای سال روان بود که دادگاه ابتدایی شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور، محمدامین توخی و چند تن دیگر را به اتهام سوءاستفاده از صلاحیت به سه ماه زندان محکوم کرد. پس از آن او از کارش برکنار شد.

اکنون پس از پنج ماه دوباره از سوی حکومت مرکزی به نام معاون والی، به غور فرستاده شده که همین باره، اعتراض‌های گسترده‌ ی مردمی را در پی داشت.

حالا که حکومت به اعتراض غوری­ها پاسخ مثبت داده است، معلوم نیست چه وقت و چه کسی را به عنوان معاون والی این ولایت خواهد فرستاد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb