سه خانم از سوی افراد مسلح در منطقه کارته شهر هرات به قتل رسیدند. مسوولان در شفاخانه حوزوی هرات می گویند که شب گذشته اجساد این سه زن به این مرکز صحی انتقال داده شد و هر سه تن از قربانیان در محل رویداد جان داده بودند. از سوی دیگر پولیس هرات دلیل قتل این خانم ها را دشمنی شخصی می خواند و تاکید می ورزد که تلاش ها برای بازداشت عاملان این رویداد جریان دارد. این سه خانم باشنده های اصلی ولایت فراه بودند و در شهر هرات زندگی می کردند.

سه تن از افراد مسلح با تفنگچه و کلاشینکوف سه زن را در منطقه کارته شهر هرات تیرباران کردند. در این رویداد یک کودک شش ساله هم زخمی شده اما یک مرد همراه این خانم­ ها از این رویداد جان سالم به در برده است.

قربانیان خشو و دو عروس او هستند. مسوولان در شفاخانه حوزوی هرات می ­گویند، حوالی ساعت هفت شام روز سه شنبه اجساد سه خانم به این مرکز صحی آورده شد. آنگونه که محمد رفیق شیرزی سخنگوی شفاخانه حوزوی هرات می ­گوید، قربانیان این رویداد در محل جان داده بودند. داکتران تاکید می ­روزند که این سه خانم از چندین ناحیه سر و سینه ­ای شان مورد اصابت فیر مرمی قرار گرفته بودند.

در همین حال پولیس هرات دلیل قتل این سه خانم را دشمنی شخصی می ­خواند. عبدالرووف احمدی سخنگوی پولیس هرات می گوید، این زنان باشنده­ های اصلی ولایت فراه بودند و در شهر هرات زندگی می­ کردند.

به گفته­ ای آقای احمدی، خانواده­ ی این قربانیان با افرادی در ولایت فراه دشمنی شخصی دارند و تاحالا چندین تن از دو طرف در اقدام ­های انتقام جویانه کشته شده­اند. حتا سال پیش پدر این قرباینان نیز در هرات به قتل رسید.

با این حال پولیس هرات می­ گوید، بیشتر قتل­ های مسلحانه که در شهر صورت می ­گیرد، انگیزه دشمنی شخصی دارد. اما آنگونه که سخنگوی پولیس هرات می ­گوید، عاملان بیشتر این قتل ­ها از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده­ اند. با این همه، مسوولان در شفاخانه حوزوی هرات می ­گویند، در جریان هشت ماه گذشته، پانزده خانم در این ولایت به وسیله فیر مرمی و چاقو به قتل رسیده ­اند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb