یک مرد در ولسوالی زنده جان هرات خانم ۳۲ ساله خودرا به قتل رسانده است. داکتران در شفاخانه حوزوی هرات می گویند جسد این زن به این شفاخانه آورده شده و قربانی به دلیل لت و کوب شدید جان باخته است. از سوی دیگر سخنگوی پولیس هرات می گوید، قاتل پس از این رویداد از محل فرار کرده اما تلاش های نیروهای امنیتی برای بازداشت او جریان دارد. پولیس دلیل این قتل را جنجال های خانواده گی می خواند.  

بازهم قتل یک خانم در هرات، این بار یک مرد در ولسوالی زنده ­جان هرات خانم ۳۲ ساله خودرا به قتل رسانده ­است. مسوولان در شفاخانه حوزوی هرات می ­گویند که جسد این خانم شب گذشته به این شفاخانه انتقال داده شده و بررسی­ های تیم طب عدلی برای بررسی دقیق چگونگی این قتل جریان دارد. اما آنگونه که محمد رفیق شیرزی سخنگوی شفاخانه حوزوی هرات می ­گوید، این خانم در نخست به شدت لت و کوب شده و به دلیل شدت جراحات در محل رویداد جان باخته است.

در همین حال پولیس هرات می ­گوید که شوهر این خانم پس از قتل همسرش از محل رویداد فرار کرده است. آنگونه که عبدالرووف احمدی سخنگوی پولیس هرات می ­گوید، نیروهای امنیتی به محل رویداد اعزام شده و تلاش­ ها برای بازداشت عامل این قتل جریان دارد.

با این حال پولیس انگیزه این قتل را جنجال­های خانوادگی می خواند.

براساس آمار شفاخانه حوزوی هرات از آغاز سال جاری تا حالا این ششمین زنی است که در این ولایت از سوی اقارب شان کشته می­شود. حالا خشونت در برابر زنان به ویژه قتل خانم­ ها در هرات، نگرانی مسوولان کمیسیون حقوق بشر در این ولایت را برانیگخته است. رئیس کمیسیون مستقل حقوق بشر درهرات می ­گوید، عاملان قتل بانوان مورد پیگرد قرار نمی ­گیرند و همین مسئله باعث افزایش آمار خشونت­ ها در برابر زنان شده است.

بیشتر دلیل خشونت­ها در برابر زنان در هرات، فقر اقتصادی، اعتیاد به مواد مخدر و جنجال ­های خانوادگی خوانده می ­شود.

https://www.facebook.com/heratpaperfb