به مناسبت روز عاشورا برنامه های مختلف اهدای خون در هرات برگزار شد. شهروندان خون خودرا برای زخمی های نیروهای امنیتی کشور اهداء کرده و حمایت شان از نظامیان کشور اعلام نمودند. شماری از باشنده های هرات می گویند، نیروهای امنیتی در این وضعیت دشوار از کشور دفاع می کنند و آنان با اهدای خون خود زخمی های این نیروها را تجات می دهند.

صدها تن از باشنده های هرات برای زخمی ­های نیروهای امنیتی کشور خون شان را اهداء کردند. به مناسبت روز عاشورا چند برنامه اهدای خون در شهر هرات برگزار شده تا شهروندان خون خودرا برای نیازمندان به ویژه نیروهای امنیتی که در نبردها زخمی می­ شوند، اهداء کنند. یکی از این برنامه­ ها از سوی سازمان اجتماعی خط نو اینجا در شفاخانه حوزوی هرات برگزار شده است.

نیروهای امنیتی کشور در چند ولایت در حال جنگ با هراس ­افگنان هستند. روزانه ده­ ها نظامی کشور در جریان نبردها زخمی می ­شوند و در مواردی نیاز جدی به خون دارند. شهروندان برای اهدای خون خود به این نیروها، دسته دسته به برنامه ­های اهدای خون میایند.

شماری از باشنده­ های هرات می ­گویند، نیروهای امنیتی در این وضعیت دشوار از کشور دفاع می ­کنند و آنان با اهدای خون خود زخمی­ های این نیروها را نجات می ­دهند.

این برنامه­ های اهدای خون از صبح روز عاشورا آغاز شد و تا بعدازظهر ادامه داشت. صدها تن از باشنده­ های هرات در این برنامه­ها شرکت نموده و خون خودرا برای نظامیان کشور اهداء کردند. مسوولان صحی می ­گویند، هزاران سی سی خون جمع ­آوری شده و قرار است درصدی بلندی از این مقدار خون، پس از بررسی و تشخیص در اختیار قول اردوی ۲۰۷ظفر قرار بگیرد.

تاحالا بارها مردم و عالمان دین در هرات از نیروهای مسلح کشور حمایت خودرا اعلام کرده ­اند. مردم با راه اندازی کارزارهای اهدای خون، با زخمی ­های این این نیروها ابراز همدردی و همدلی می­ کنند. حتا خیلی از شهروندان تاکید می­ کنند که در صورت نیاز در کنار این نیروها سلاح به دست می­گیرند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb