عمه سکینه از زنان فعال و سرشناس هرات بر اثر سکته­ای قلبی درگذشت. او ده ها سال به عنوان ارباب قریه خود کار کرد و برای حل مشکلات باشنده های محل تلاش های زیادی نمود. عمه سکینه همچنان برای حل مشکلات زنان نقش کلیدی داشت. به همین منظور یکی از محله های پرازدحام شهر هرات به اسم او نامگذاری شده و باشنده های این محل از عمه سکینه به عنوان یک زن شجاع و قهرمان یاد می کنند.

عمه سکینه از زنان فعال و شناخته شده ­ای هرات از این دنیا چشم پوشید. سال ­ها می ­شد که بیماری شکر داشت اما نه ماه می ­شد که این بیماری او را زمین گیرساخته بود.

عمه سکینه سال ­های زیادی ارباب قریه خود بود و برای حل مشکلات باشنده­ های این محل از هیچ تلاشی دریغ نکرد. این منطقه از محله ­های پرنفوس شهر هرات به اسم او مسمی شده است. حتا در بدترین شرایط از زمان حکمرانی رژیم کمونیستی تا حکومت طالبان عمه سکینه برای دفاع از مردمش سینه سپر کرد.

بیشتر کارهای او برای زنان بود. خیلی از جنجال ­های خانوادگی را حل ساخت و بارها از جدایی چندین زن و شوهر جلوگیری کرد.

او برای حل مشکلات باشنده­ های این محل تلاش زیادی کرد. مردم برای حل اختلافات خود پیش از رفتن به اداره­های دولتی، پیش او می ­رفتند و مشکل شان حل می­ شد.

عمه سکینه برای باشنده های گذر عمه سکینه یک قهرمان بود، او برای حل مشکلات باشنده های این محل، مشکلات خانوادگی آنان و حتا آموزش و پرورش دختران و زنان نقش کلیدی داشت. عمه سکینه کارهای فراتر از مردها را انجام داد و به همین منظور او نمادی از شجاعت و قهرمانی در بین باشنده های این محل است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb