یک دختر هجده ساله غوری در ولایت بادغیس از سوی خانواده شوهرش در ابتدا خفه و سپس سربریده شد. نزدیکان این دختر میگویند ریحانه در سه سالگی از سوی فامیلش به یک پسر همسنش در آورده شد و حالا که هجده ساله شده بود او را نمی خواست. کاکای این دختر میگویند بارها ریحانه مخالفت خود را با این ازدواج بالا کرد اما کسی صدایش را نشنید. از جهت دیگر مسوولان محلی میگویند تحقیقات در این زمینه آغاز شده است.

تکرار یک تراژیدی دیگر در غرب افغانستان.  ریحانه که هژده سال سن داشت از سوی خانواده شوهرش سرش بریده شده است. این دختر که باشنده اصلی ولایت غور می باشد در ولسوالی جوند ولایت بادغیس زندگی می کرد و یک هفته قبل شوهرش برای کارگری به ایران رفته است.

 نزدیکان این خانم میگویند خانواده شوهر ریحانه از جمله خشو عامل اصلی این تراژیدی است.

در همین حال پسر عمه ریحانه تاکید می کند که باید عاملین این جنایت بازداشت و به پنجه قانون سپرده شوند. گل احمد میگوید ریحانه هیچ تمایلی به ازدواج به مردی که پانزده سال قبل از سوی فامیلش به او به عنوان شوهر داده شده بود علاقه ای  نداشت و بارها با آن مخالفت کرده بود.

 به گفته وی با تمام این مخالفت ها چند ماه قبل عروسی ریحانه در ولسوالی جوند برگزار شد.

دگروال چهل غوری مدیر مبارزه باجرایم جنایی قوماندانی امنیه غور تاکید می کند که این مسله را به صورت جدی پیگیری خواهد کرد و از این رو از مسوولان امنیتی در بادغیس که به گفته آنها این جنایت در آن ولایت رخ داده است خواهان همکاری شد.

در کمتر از یک ماه در غرب افغانستان این پنجمین رویدادی است که زنان در آن توسط یکی از نزدیکانشان یا به ضرب گلوله کشته می شوند و یا هم گردنشان بریده می شود. ولایت غور طی چند سال گذشته همواره به دلیل تکرار خشونت های تکان دهنده بر زنان در سرخط خبرهای روز رسانه های ملی قرار داشته است.

کارشناسان در غرب کشور به این باور هستند که اکثر نهاد های مدافع حقوق زنان در این حوزه تنها به فکر سو جویی خود هستند و برای آگاهی زنان و خانواده ها کاری انجام نمی دهند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb