یک مرد در شهر هرات زن و مادر زنش را با ضرب گلوله به قتل رسانده است. این رویداد نیمه های شب در منطقه ی شالبافان شهر روی داده است. مسوولان در شفاخانه حوزوی هرات می گویند، جسد قربانیان به این شفاخانه آورده شده است. از سوی دیگر پولیس هرات می گوید، دلیل این قتل مشکلات خانوادگی بوده و قاتل موفق به فرار شده است.  

اجساد مادر و دختر اینجا در سردخانه­ ی شفاخانه حوزوی هرات، مادر چهل و پنج ساله و دختر ۲۰ ساله. مردی نیمه­ های شب گذشته زن و مادر زنش را در منطقه­ ی شالبافان شهر هرات تیرباران کرد. نیروهای امنیتی صبح وقت امروز سه شنبه اجساد این مادر و دختر را به شفاخانه انتقال دادند.

محمد رفیق شیرزی سخنگوی شفاخانه حوزوی هرات می ­گوید، بررسی­ های تیم طب عدلی نشان می دهد که این دو خانم از چند ناحیه ­ی بدن شان مورد اصابت فیر مرمی قرار گرفته اند.

پس از این رویداد قاتل موفق به فرار شده اما تلاش­ های پولیس برای بازداشت او جریان دارد. از سوی هم پولیس هرات انگیزه این قتل را مشکلات خانوادگی می ­خواند.

آنگونه که عبدالرووف احمدی سخنگوی پولیس هرات می گوید، پیش از این، این مرد با خانم و خانواده ی خانمش جنجال داشته تا جایی مشکل شان به محکمه کشیده شده بود.

گفته می ­شود که خانم این مرد چندی پیش براساس فیصله محکمه از او جدا شده بود.

با این همه، در جریان پنج ماه گذشته پنج زن در هرات به قتل رسید ه­اند. بیشتر این بانوان از سوی اقارب شان کشته شده اند. بیشتر دلیل این قتل­ ها هم خصومت­ های شخصی و جنجال ­های خانوادگی خوانده می ­شود.

کشته شدن زنان در هرات همواره نگرانی­ فعالان حقوق بانوان و کیسیون حقوق بشر را به دنبال داشته است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb