برخی از فعالان سیاسی در ولایت غور، کشته شدن محمدزمان عظیمی آمر امنیت فرماندهی پولیس این ولایت در ولسوالی چارسده را معما میدانند. آنان میگویند که باید بررسیهای همه جانبه ای در این زمینه انجام شود. از سوی دیگر، والی غور گفته که انتقام خون آقای عظیمی را خواهد گرفت. رییس شورای علمای غور هم پشتیبانی خود را از نیروهای امنیتی اعلام کرده است.

شماری از مردم در شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور، در یک گردهمایی به دلیل جان باختن آمر امنیت فرماندهی پولیس این ولایت شرکت کردند. در این گردهمایی دین‌ محمد عظیمی فعال سیاسی در این ولایت، کشته شدن آمر امنیت غور در ولسوالی پسابند را معما دانست و گفت که باید بررسی‌های درستی در این زمینه انجام شود.

محمدزمان عظیمی آمر امنیت فرماندهی پولیس غور چند روز پیش در نبرد ولسوالی پسابند زخمی شد و سپس جان باخت. همین باره باعث واکنش ‌های گوناگونی در این ولایت شد.

 از سوی دیگر، محمد ناصر خاضع والی غور پافشاری کرده که انتقام خون او را از طالبان خواهد گرفت.

در همین حال، شورای علما در این ولایت پشتیبانی خود را از نیروهای امنیتی اعلام کرده است. این شورا پیش از این از سوی مردم متهم شده بود که در برابر خشونت طالبان سکوت کرده است؛ ولی عصمت ‌الله ندیم رییس این شورا درا ین گردهمایی، با قاطعیت از نیروهای امنیتی دفاع کرد.

درگیری‌ های شدیدی در یک هفته ‌ی گذشته در ولسوالی پسابند جریان داشت. طالبان هتا تا مرز سقوط این ولسوالی هم پیش رفتند. همچنین اکنون مردم در این ولسوالی با دشواری ‌های گوناگونی روبه‌ رواند و آنگونه که گفته می ‌شود، طالبان راه‌های منتهی به مرکز این ولسوالی را بسته ‌اند.

پسابند از جمله ولسوالی‌ های آسیب‌ پذیر غور است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb