مسوولان در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس میگویند که این ولسوالی اکنون از وجود طالبان پاکسازی شده است. آنان گفته اند که دیگر طالبان توانایی حمله به این ولسوالی را ندارند. در یک هفته درگیری در این ولسوالی ناآرام ولایت شمال غربی بادغیس، دهها تن از طالبان کشته و زخمی شدند. اکنون مقامهای ارتش و پولیس گفته اند که دیگر خطری این ولسوالی را تهدید نمیکند.

مسوولان محلی در ولسوالی ناآرام بالامرغاب می‌ گویند که طالبان شکست خوردند و این ولسوالی را ترک کردند. احمدضیاء اکازی ولسوال این ولسوالی گفت که نیروهای امنیتی توانستند در نبردهای سنگین این گروه را شکست دهند.

در همین حال نیروهای ارتش شب هنگام عملیاتی را در این ولسوالی راه‌اندازی کردند. آنگونه که گفته می ‌شود در یک هفته‌ ی گذشته، این نیروها توانسته ‌اند ده‌ها تن از طالبان را در این ولسوالی از پای درآورند؛ طالبانی که گفته می ‌شود از ولایت‌ های شمالی وارد بالامرغاب شده بودند و قصدشان تصرف این ولسوالی بود.

همچنین فرمانده پولیس بالامرغاب به مردم اطمینان می‌ دهد که دیگر طالبان خطری جدی در این ولسوالی نیستند. محمد اسماعیل فرمانده این ولسوالی می ‌گوید: دشمن شکست سختی خورده و دیگر توانایی مبارزه با نیروهای امنیتی را ندارد.

بالامرغاب از جمله ولسوالی ‌های ناآرام در یک دهه‌ ی گذشته در ولایت شمال‌غ ربی بادغیس بوده است. این ولسوالی همواره مورد هجوم طالبان قرار داشته است.

بالامرغاب منطقه‌ ای مهم برای بادغیس است؛ بخشی از شاهراه حلقوی کشور از این ولسوالی عبور می ‌کند و ناآرامی ‌ها باعث شده تا این شاهراه در این منطقه تکمیل نشود.

https://www.facebook.com/heratpaperfb