والی هرات در یک مکتوب رسمی از دادستانی خواسته است تا روند اسفالت خیابان ولایت و همچنین اتهام های شهرداری به انجینیر اداره فوائد عامه را بررسی کند. شورای ولایتی هم از اتهامهایی که شهردار به نمایندگان این شورا زده به دادستانی شکایت کرده است. رییس این شورا گفته که باید شهرداری با نشان دادن سند، ثابت کند که چه نمایندگانی باج گرفتند و در کار پروژه های بازسازی سنگ اندازی کردند.

یک هفته از تک و پاتک ‌های شهرداری و شورای ولایتی گذشته و گویا کار به جاهای باریک کشیده شده است. در این میان، محمد آصف رحیمی والی هرات که گفته بود آزمایش‌ها نشان ‌دهنده‌ ی بی‌کیفیت بودن آسفالت خیابان است، به دادستانی استیناف مکتوبی فرستاده تا این نهاد پیگیر این باره باشد.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی می‌گوید: همه چیز به مراجع عدلی- قضایی سپرده شده و برآیند آن سپس اعلام خواهد شد.

پرونده ‌ی شهرداری در زمینه ‌ی کار آسفالت خیابان ولایت و اتهام ‌هایی که به این و آن زده، در حال پر برگ شدن است. شورای ولایتی هرات هم شکایت‌ نامه‌ ای در همین زمینه به ولایت فرستاده تا والی این شکایت را به دادستانی تحویل دهد. کامران علیزایی رییس این شورا پافشاری کرد که باید شهردار آن اتهام ‌هایی را که زده با نشان دادن سند، ثابت کند.

پس از این ‌که شهردار هرات، هم انجینیر اداره‌ی فوائد عامه که از کیفیت این خیابان خرده گرفته بود و هم شورای ولایتی را به رشوه ‌ستانی و باج‌ گیری متهم کرد، نمایندگان این شورا و انجینیر اداره‌ی فوائد عامه، نشست خبری برگزار کردند و خواستار شفاف ‌سازی و ثابت کردن اتهام ‌ها از سوی شهردار شدند.

تاکنون که شهرداری در این زمینه اظهار نظری نکرده و هر چه کوشیدیم تا این اداره سندی نشان دهد یا این ‌که، مسوولان آن گپی بزنند، کسی حاضر نشد. باید دید که واقعن شهرداری سندی رو می ‌کند یا این ‌که گ پ‌های شهردار مانند ضرب ‌المثل بی‌ خریطه فیر کردن بوده است.

جنجال‌ های این دو نهاد، از سر کیفیت آسفالت این سرک آغاز شد. هر دو سو آزمایش‌ هایی دارند که مبنی اثبات گپ ‌های ‌شان است. همین کش و گیرها باعث شد تا والی هرات هم وارد گود شود؛ هر چند او هم استناد به آزمایش انجینیر فوائد عامه می ‌کند؛ ولی پافشاری دارد که آزمایشگاه دیگری باید کیفیت آسفالت این خیابان را بررسی کند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb