ورزشگاه هرات با حضور مقامهای بلندرتبه دولتی و هزاران تن از باشندگان این ولایت افتتاح شد. چمن این ورزشگاه که ماه هاست تحت کار است بالاخره تکمیل و به بهره برداری رسید. مقامهای محلی هرات در مراسم افتتاحیه این وزرشگاه از بخشهای خصوصی و مقام های ریاست ورزش در مرکز کشور خواست تا در قسمت پیشرفت ورزش در این ولایت توجه بیشتری نمایند. مراسم افتتاحیه با بازی دوستانه دو تیم لیگ برترافغانستان همراه بود.

هزاران علاقمند به ورزش در مراسم بهره برداری وزرشگاه هرات شرکت کردند. این مراسم ویژه با حضور صدها ورزشکار، مقام­های محلی، مهمانان داخلی و خارجی همراه بود. ورزشکاران در این مراسم رژه رفتند.

هرات، بعد از کابل دومین ولایت است که دارای چمن مصنوعی مطابق به استندرد های جهانی شده است. با این حال مسوولان محلی هرات  با بهره برداری از این ورزشگاه، آمادگی خویش را برای مسابقات ملی و منطقه­ی اعلام نمودند.

در این مراسم محمد آصف رحیمی والی هرات از مردم و  بخش­های خصوصی  این ولایت خواست تا تیم های ورزشی این ولایت به خصوص تیم فوتبال طوفان هری رود را حمایت کنند.

سرانجام، چمن مصنوعی یگانه ورزشگاه هرات مطابق با استندر های جهانی ساخته شد. در کنار چمن مصنوعی ورزشگاه هرات چراغ ها، پیست و سکوی تماشاگران این ورزشگاه دیگر بار­ه ا­یست که بر ساخت شان تاکید میشود.

هرات در غرب افغانستان یکی از ولایات پردستاورد در عرصه ورزش بوده است. با این حال مربیان فوتبال این ولایت با ساخت چمن مصنوعی این ولایت خوش بین هستند و آن را بر رشد و پیشرفت فوتبال تاثیر گزار عنوان می کنند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb