ارتش ملی  کشور عملیات هوایی و زمینی را علیه مواضع مخالفان مسلح دولت در ولسوالی پشترود ولایت فراه را آغاز کرد. مقام های امنیتی در این ولایت میگویند از آغاز عملیات تاکنون هشت تن به شمول یک فرمانده مسلح طالبان کشته و هجده تن دیگر زخمی شده اند. بگفته سخنگوی ارتش ملی فراه در این عملیات یک سرباز ارتش ملی نیز کشته و دو تن دیگر آنها مجروح شده اند.

ولسوالی پشت رود ولایت فراه دراین اواخر به یکی از ولسوالی های نا امن در این ولایت مبدل شده است. آنگونکه مسوولان محلی در این ولایت میگویند صد ها تن از طالبان مسلح در برخی مناطق این ولسوالی تجمع کرده اند.

عبدالرووف رحمانی سخنگوی ملی فراه می گوید: در این عملیات تاکنون هشت طالب مسلح به شمول ملا ابراهیم یکی از فرماندهان ارشد طالبان مسلح کشته و هیجده تن دیگر آنها زخمی شدند.

سخنگوی ارتش ملی فراه از تخریب دو ماشین سراچه طالبان مسلح نیز سخن می گوید. به گفته وی  این عملیات تصفیوی تاکنون نیز ادامه دارد.

وی تاکید دارد که گزارش های در دست دارند که طالبان مسلح قصد دارند از این ولسوالی به چند ساحه حمله کنند.

در عین حال غوث الدین خان ولسوالی پشت رود فراه می گوید: در نتیجه این درگیری ها یک فرد ملکی نیز کشته شده است.

پشت رود از ولسوالی های مرکزی و کلیدی ولایت فراه در چند کیلو متری شهر فراه موقعیت دارد. مخالفان مسلح دولت برای باز کردن راه حملات شان بر شهر فراه همواره در تلاش سقوط این ولسوالی می باشند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb