سه تن از فرماندهان محلی طالبان مسلح در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه ولایت کشته شدند. آمر امنیت فرماندهی پولیس فراه می گوید: این فرماندهان طالبان مسلح در نتیجه انفجار ماین جاسازی شده کنار جاده کشته شده اند.

سه تن از فرمانده­ هان محلی طالبان در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه در نتیجه انفجار ماین دست ساز شان کشته شدند. محمد غوث مالیار آمر امنیت فرماندهی پولیس فراه می گوید: ملتان، محمد اسماعیل و نوخان که از فرمانده هان کلیدی طالبان مسلح در ولایت فراه بشمار می رفتند  و همواره توسط افراد شان پوسته های امنیتی را مورد حملات مسلحانه قرار میدادند، شب گذشته در پی انفجار ماین کنار جاده ای در مربوطات کنسک ولسوالی بالابلوک کشته شدند.

آمر امنیت فرماندهی پولیس فراه می افزاید: ماین کنار جاده ای نیز از سوی افراد خود این فرماندهان محلی طالبان جاسازی گردیده بود.

در همین حال مسوولان محلی در ولایت فراه می گویند، به زودی عملیات نظامی علیه طالبان مسلح در ولسوالی ناامن بالابلوک این ولایت راه اندازی می شود. آنگونه که محمد غوث مالیار آمر امنیت فرماندهی پولیس فراه می گوید، تمام نیروهای مشترک امنیتی به سطح زون غرب کشور برای آغاز عملیات در ولسوالی بالابلوک در حال آماده باش قرار دارند.

هر چند مقام های امنیتی فراه همواره از آغاز عملیات بر ضد طالبان مسلح در این ولایت سخن گفته اند  اما تاکنون این عملیات تصفیوی آغاز نشده و باشنده های فراه از بدتر شدن وضعیت امنیتی این ولایت نگران هستند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb