برای قربانیان سربازان پولیس ملی که در حملات انتحاری در کابل جان باختند، در هرات مراسم فاتحه خوانی برگزار شد. صدها تن از باشنده های هرات در این مراسم سوگواری شرکت کردند و حملات گروه های هراس افگن در کشور را محکوم کردند. در همین حال شماری از عالمان دین هم حملات طالبان به جان نیروهای امنیتی کشور را تقبیح می کنند. ده ها تن از باشنده های هرات در حمایت از نیروهای امنیتی، برای زخمی های این نیروها خون اهداء کردند.

صدها تن برای شهدای پولیس ملی دست دعا بلند کرده اند، سربازانی که در روزهای پایانی ماه رمضان در حملات انتحاری طالبان در کابل شهید شدند. سی سربازی که قصد رفتن به خانه­های شان را داشتند اما آماج حملات هراس افگنان قرار گرفتند. صدها تن از باشنده­های هرات در این مراسم سوگواری شرکت داشتند و حملات گروه­های هراس افگن در کشور را محکوم کردند.

این برنامه از سوی شورای جوانان هرات برگزار شده و آنگونه که نذیراحمد صالحی مسوول این شورا می گوید، هدف شان حمایت از نیروهای نظامی کشور است.

در همین حال د ه­ها تن از باشنده­ های هرات برای حمایت از نیروهای امنیتی کشور، برای زخمی­ های این نیروها، خون شان را اهداء کردند. در کنار مردم ملکی شماری از سربازان هم برای همسنگران خود خون دادند.

 این شهروندان حمایت خودرا از نیروهای نظامی افغان اعلام کردند و تاکید می ­کنند که در صورت نیاز در کنار این نیروها سلاح به دست می ­گیرند.

ده­ها تن از عالمان دین هم در این مراسم فاتحه خوانی شرکت کردند. این عالمان دین حملات گروه­های هراس افگنان در کشور را محکوم می ­کنند و تاکید دارند که عملکرد این گروه­ها هیچ ربطی به دین اسلام ندارد.

مولوی سید احمد حسینی یک تن از عالمان دین در هرات حمایت از نیروهای نظامی کشور را ضروری می داند و می گوید که جنگ این نیروها در برابر گروه­های هراس افگن برحق است.

تاحالا بارها مردم و عالمان دین در هرات از نیروهای مسلح کشور حمایت خودرا اعلام کرده­اند. مردم با راه اندازی کارزارهای اهدای خون، با زخمی­های این این نیروها ابراز همدردی و همدلی می کنند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb