خشونت ها در برابر بانوان غوری امسال ۵۰ درصد افزایش یافته است. مسوولان اداره امور زنان غور میگویند طی بیشتر از سه ماه امسال ۳۸ مورد خشونت را ثبت کرده اند. با این حال نهادهای مدافع حقوق زنان به این باور اند که بررسی نشدن دوسیه های خشونت علیه زنان باعث افزایش این خشونت ها شده است مسوولان اداره سارنوالی غور اما پافشاری بر پیگیری دوسیه های خشونت علیه زنان دارند.

 بانوان غوری قربانی خشونت­های ذات­البینی، در ولایت که هنوز زنان آن مورد فجیع­ترین خشونت­ها قرار  می­گیرند. مسوولان اداره امور زنان غور می­گویند امسال آمارخشونت­ها در برابر زنان ۵۰ درصد افزایش یافته است و این خشونت­ها بیشتر در مناطق تحت کنترل افراد مسلح غیرمسوول صورت گرفته است.

آنگونه که معصومه انوری  رییس امور زنان ولایت غورمی­گوید: تنها پنج درصد زنان غوری به عدالت دسترسی دارند.اما هنوزهم در روستاها و نقاط دور دست این ولایت بانوان مورد فجیع ترین خشونت­ها قرار می­گیرند.

نهادهای مدافع حقوق بانوان به این باور اند که عدم پیگیری قضایای خشونت درنهادهای عدلی و قضایی، عاملان خشونت علیه بانوان را جسورترساخته است.

بااین حال مسوولان سارنوالی منع خشونت علیه زنان در این ولایت می­گویند دسترسی نداشتن بانوان به نهادهای عدلی و قضایی وهمچنان نهادهای حمایت از بانوان، باعث افزایش خشونت­ها شده است.

نگینه خلیل غوری سارنوال منع خشونت علیه زنان اداره سارنوالی غور می گوید، تلاش­ها به منظور پیگیری دوسیه­های خشونت در برابرزنان غوری از این پس جدی گرفته خواهد شد.

فعالان مدنی در این ولایت هم به این باور اند که حضور کمرنگ بانوان درادارات دولتی این ولایت باعث شده است تا خشونت­ها در برابر زنان بیشتر شود.

حسن حکیمی رییس شبکه نهادهای مدنی غور میگوید در ۲۵ اداره دولتی این ولایت هیچ بانوی فعالیت ندارد.

بانوان غوری به این باور اند که حضورگسترده تفنگداران غیرمسوول در غور و خصومت­های شخصی میان گروه­های مسلح همواره باعث بروز خشونت­های فجیع در برابربانوان گردیده است و همین­باره هم باعث شده تا اداره محلی نتواند عاملان خشونت­ها را بازداشت کند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb