مسوولان در ولایت غور میگویند که گروهی زیر نام داعش بالای یک پاسگاه امنیتی در نزدیکی شهر فیروزکوه مرکز این ولایت حمله کردند.

 سخنگوی والی غور گفته است که در این حمله سرگروه این شمار که غلام فاروق نام دارد به همراه یک تن دیگر  زخمی شده است.

ولی کنشگران مدنی میگویند که این گروه، گروهی بدنامیستد و میخواهند با بلند کردن پرچم سیاه، از نام داعش برای ایجاد هراس، استفاده کنند.

این برای نخستین بار است که مسوولان محلی، سخن از حمله‌ی داعش بر مواضع نیروهای امنیتی می‌گویند.

 عبدالحی خطیبی سخن‌گوی والی غور تایید کرده که این گروه در ماههای گذشته با گروه داعش در ننگرهار بیعت کرده است

او همچنین از این گفت که این گروه بالای یک پاسگاه امنیتی در نزدیکی شهر فیروزکوه حمله کرده که دو تن از افرادشان زخمی شدند.

مسوولان چندان نگرانِ رشد این گروه در میان مردم در غور نیستند. آن‌گونه که آقای خطیبی می‌گوید، نیروهای امنیتی به راحتی این گروه را شکست دادند و آنان به سوی کوه‌ها فراری شدند. به باور سخن‌گوی والی غور، شمار این افراد کم‌تر از حدی‌ست که خطری جدی به شمار روند.

از سوی دیگر کنش‌گران مدنی این گروه را بدنام‌تر از گروه‌های طالبان و داعش می‌دانند. غلام‌ربانی هدف‌مند کنش‌گر مدنی در غور می‌گوید: این گروه تن‌ها خواسته با بالا بردن پرچم سیاه، از نام داعش برای هراس‌افکنی استفاده کند. او گفت: سندی در دست نیست که نشان‌دهنده‌ی حضور گروه‌ داعش در این ولایت باشد.

چند ماه پیش بود که شماری از نمایندگان شورای ولایتی غور، از ظهور گروه داعش در این ولایت سخن گفتند.

آنان در آن زمان نگران گسترش این گروه بودند و می‌گفتند که داعشی‌ها با پول بسیار به سراغ فرماندهان غیرمسوول مسلح می‌روند و قصد جذب نیرو را دارند؛ چیزی که در آن زمان از سوی مقام‌های محلی رد شد؛ ولی اکنون پس از آن ادعاها، این برای نخستین بار است که خبری مبنی بر حمله‌ی گروهی که به داعش نسبت داده شده، رسانه‌ای می‌شود.

https://www.facebook.com/heratpaperfb